Recenze HyperX Vision S: webová kamera s 4K nejen pro tvůrce obsahu | Kapitola 3
Seznam kapitol
Streameři a youtubeři, zbystřete. Ale nebojte se ani vy všichni ostatní. V dnešní recenzi se totiž podíváme na zajímavý kousek z poliček výrobců webových kamer. Hlavním aktérem tak tentokrát bude HyperX Vision S Webcam – stylová kamera, kterou snadno zprovozníte s vaším počítačem nebo laptopem a uchytíte k displeji (nebo čemukoliv jinému).
Software HyperX NGENUITY
Pojďme ještě na pár vět k softwaru, který jsem zmínil v testovacím videu. Software NGENUITY si kameru bez problémů našel a přivlastnil. Aplikaci stáhnete z obchodu Microsoftu a s její velikostí přes 300 MB jsem očekával malinko sofistikovanější nástroj. Nicméně hlavní konfigurátory zde najdete. Můžete si hrát s manuální expozicí, vyvážením bílé, zaostřovanými vzdálenostmi a také ořezem obrazu (zaměřeném na celkový obraz, hlavu s rameny nebo přímo obličej).
Aplikace vlastně celkově nepřináší nějaké výraznější benefity. Až na specifické případy budete zřejmě kameru ponechávat ve výchozím nastavení, pokud si nebudete chtít právě ve tmě poupravit gain, což může v některých specifických případech pomoci s výsledným dojmem obrazu.
Shrnutí recenze HyperX Vision S
HyperX Vision S je vlastně velmi slušná webová kamera, která doručí to podstatné – tedy solidní pozorovací úhel, plynulý obraz bez znatelnějšího šumu v dobrých světelných podmínkách a dobré barevné podání s bonusem v podobě opravdu rychlých reakcí na ostření. S úbytkem světla se šum objevuje, občas dojde i na ghosting, nicméně celkový dojem obrazu je spíše nadstandardní. Konkurence je samozřejmě ale v této cenové hladině výrazná. HyperX Vision S totiž s cenovkou 5 999 Kč nepatří mezi nejlevnější kousky. Své uživatele si ale bezpochyby najde.
Verdikt
Velmi slušná webová kamera, která uspokojí i pokročilé tvůrce obsahu. Využití najde nepochybně převážně u streamingu, kde v dobrých světelných podmínkách nabídne nadstandardní obraz a barevné podání. Zatápět jí mohou s ohledem na cenu některé konkurenční modely.