PCTuning Článek

Recenze levného čínského projektoru Vivibright GP100

Karel Voráček
Karel Voráček
29. 6. 2018 03:00 13 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Představení 2. Naměřeno: barvy, kontrast, spotřeba 3. Hodnocení

Rozumný domácí filmový projektor lze koupit už zhruba od 14 000 Kč, ale jako doplněk televizoru je to pořád hodně. Na čínských e-shopech ale najdete za částky kolem čtyř tisíc i jednodušší a hlavně výrazně levnější řešení využívající kombinace LED a LCD s HD rozlišením. Jak obstojí takový levný projektor ve srovnání se značkovými?

Reklama
Reklama

Představení

Úhlopříčka je v podmínkách obýváku v podstatě neomezená, není problém získat třímetrový obraz. Problém je spíš mít vůbec tak velkou volnou zeď. V kategorii Full HD jsou v prodeji projektory značek Optoma, Benq, Acer (všichni DLP) a Epson (3LCD), ovšem exotická značka Vivibright umí jen o cosi horší obraz za třetinovou cenu. GP100 je projektor typu LCD s nativním rozlišením 1280 × 800 px, ale vstupem, který zvládá 1080p. V krabici dostanete kromě samotného projektoru i dálkové ovládání a VGA, komponentní a napájecí kabely.

Vivibright má dokonce dva vstupy HDMI, čímž poráží i dražší konkurenci, ale kabel v balení chybí. Jako doplněk pak nabízí ještě dva porty USB a jack na sluchátka. Ovládat jej můžete přímo na těle projektoru nebo na jednoduchém dálkovém ovládání (baterie k němu si musíte dokoupit sami). Kryt lampy je na projektoru pouze nasunutý a dává vědět, že máme co do činění s levnějším modelem.

Po prvním zapnutí se roztočí ventilátor na plné otáčky a produkuje hluk neslučitelný se sledováním filmu. Také úvodní melodie je extrémně hlasitá a v menu vypnout nejde. I podle zahraničních recenzí je tento kousek poměrně hlučný. Pokud jej ale umístíte ke stropu daleko za sebe, přehlušíte jej hlasitějším filmem a vzpomenete si na nízkou cenu…

 

Nastavení barev je dobré změnit. Nastavení hlučnosti bohužel nic nedělá

Na pravé straně projektoru jsou dvě otočné kolečka – jedno pro zaostření obrazu, druhé pro vertikální naklopení lampy/zrcátka o ±15°. Tohle mi přijde jako lepší řešení než automatická lichoběžníková korekce, která je u levnějších modelů stejně jen digitální.

Úvodní obrazovka je rozdělená na sekce Photo, Music, Movie a E-Book. Menu lze přepnout i do nekompletní češtiny. V nastavení můžete měnit teplotu barev, poměr stran a hlavně je zde položka Noise reduction (v našem případě nefungovala). Na druhou stranu z mřížky projektoru jde jen slabé teplo.

Menu projektoru

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning