PCTuning Článek

RGB šílenství a paměti HyperX Fury RGB

petr-saroun
Petr Šaroun
22. 10. 2019 03:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Pozor, dnes vše RGBliká! 2. Paměti HyperX 16GB DDR4 3200MHz CL16 RGB FURY 3. Základní deska a nastavení RGB 4. Chladič s RGB boxovaný k AMD Ryzen 3700X 5. Řízení RGB efektů pamětí
6. RGB 7. Přidáme víc barev! 8. Vypnuté podsvícení lopatek 9. Závěr

RGB podsvícení můžete mít rádi nebo nemusíte, některé kombinace vypadají pouťově a jiné jsou skutečně pěkné. Nevěříte? Podívejte se! Dnešní díl je malý úvod do RGB podsvícení. Podíváme se, jak se synchronizuje podsvícení desky, chladiče a pamětí. Tento článek je zelený, červený, modrý, zlatý, žlutý, blikající i duhový.

Reklama
Reklama

Polovina čtenářů RGBlikátky opovrhuje a polovina to miluje, dnešní článek je spíš pro odpůrce, protože ani já nemám přehnané RGB efekty rád. Mimo to, RGB podsvícení, ve své umírněné podobě, vypadá velmi pěkně. Chci požádat čtenáře, milovníky RGB, jestli by se v diskuzi podělili o fotografie svých vytuněných skříní.

Co v dnešním článku naopak nenajdete? Testy rychlosti, RGB paměti se prodávají ve všech rychlostech.

Na obrázku je minimalistická, neblikající a barvou pouze zdůrazněná základní deska.

Podsvícená deska s RGB pamětmi
Podsvícená deska s RGB pamětmi

Krátce o značce HyperX

HyperX je značka a název divize patřící společnosti Kingston Technology, ale soustředí se na hráče, což je segment trhu vyžadující výkon za dobrou cenu. Značka HyperX tu s námi je už od roku 2002.

Firma Kingston je jedna ze tří firem vyrábějící paměti, které mám opravdu rád a jejich paměťovým modulům věřím. Kingston je nadnárodní firma založená v USA v roce 1987 v Kalifornii. Některé typy pamětí lze běžně koupit pouze od firmy Kingston, třeba paměti RAM s kontrolou ECC bez registru. V uvedeném odkazu je vidět, že firma dodává paměti i pro drahé pracovní stanice firem Dell, HP, ale i servery Cisco!

Ujišťuji vás, že Cisco není firma, která by byla levná. Některé jejich systémy jsou tak drahé, že se u nich ani neuvádí cena. Když si jdete koupit lepší Cisco, neřeší se, jestli to bude o sto tisíc levnější nebo dražší. Drahý výrobce nikdy nedovolí, aby se do jejich systémů dávaly nekvalitní komponenty a Cisco už vůbec ne!

HyperX tak vzešla ze zázemí tradiční firmy se zkušenostmi, patenty a vlastní výrobou.
Určitě si pamatujete oblíbené DDR2 a DDR3 moduly HyperX.

 

Paměti Hyper-X Fury RGB

Doba pokročila a byť zhruba polovina uživatelů preferuje „neblikající paměti“, zhruba stejně velkou část to zajímá. Popravdě, do herního pecka se RGB hodí a část hráčů si za RGB podsvícení ráda připlatí.

Paměti HyperX Fury RGB
Paměti HyperX Fury RGB

V článku je použitá kombinace AMD Ryzen 7 3700X a základní desky ASUS TUF GAMING X570-PLUS.

Deska ASUS TUF GAMING X570-PLUS
Deska ASUS TUF GAMING X570-PLUS

AMD Ryzen 3700X je dodáván s ventilátorem, který má plně řiditelné podsvícení, stovky z vás ho mají. Deska má jednak vlastní RGB podsvícení a jednak i výstupy na připojení dalších RGBlikátek.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning