SilentiumPC Aquarius X90: prostorné hi-tech akvárium
Článek SilentiumPC Aquarius X90: prostorné hi-tech akvárium

SilentiumPC Aquarius X90: prostorné hi-tech akvárium

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

5. 11. 2014 03:00 14

Seznam kapitol

1. Tak trochu jinak... 2. Čelní panel 3. Až nahoře… 4. Bočnice
5. Interiér 6. Airflow 7. Závěrečné hodnocení

SilentiumPC u nás zatím není zase tak známé, nicméně produkty tohoto výrobce se zde už nějaký ten pátek prodávají. Podíváme se na speciální skříň, která už názvem prozrazuje, k čemu je určená. Je připravená pro nadšence, kteří chtějí svojí sestavu osadit vodním chlazením a vytvořit si takové modernější akvárium. Ale nejen pro ně.

Reklama
Reklama

SilentiumPC Aquarius X90

Díky masovému rozšíření vodního chlazení mezi běžné uživatele a díky celé řadě vodních systémů, které jsou již takřka bezobslužné, se k podpoře vodního chlazení hlásí řada výrobců a produktů. Ona podpora je ale ve většině případů jen položka ve specifikaci bez reálného opodstatnění. To, že do zadní části case umístí výrobce dvě gumové průchodky, samo o sobě pro vodní chlazení nic moc neznamená. Najdou se ale i světlé výjimky, u kterých už výrobce myslel i na výměník, a uvnitř skříně pro něj připravil dostatek prostoru.

SilentiumPC Aquarius X90: prostorné hi-tech akvárium

To jsou ale jen některé prvky, které by měla case pro vodní chlazení mít. Je potřeba nabídnout i větší variabilitu, která zaručí možnost umístění výměníku na více míst, případně i osazení více kusů. Interiér navíc musí být dostatečně prostorný na to, aby dokázal pojmout velmi výkonnou sestavu společně s čerpadlem, expanzní nádobou, apod. A takových skříní, které to vše bez výhrad splňují, na trhu zase tolik není.

SilentiumPC Aquarius X90: prostorné hi-tech akvárium

S jedním z produktů, u kterých výrobce na vše z výše uvedeného myslel, přichází na trh SilentiumPC. A napovídá to už označení modelu – Aquarius. Skříň je už od základu navržená tak, aby nabídla dostatečný prostor pro komponenty počítače i vodního chlazení. A to vše za docela zajímavou cenu – aktuálně se pohybuje nad hranicí dvou tisíc korun, což považuji za velmi rozumné. A není to na úkor kvality zpracování.

Ale abych to vzal popořadě, nejprve se podívejme na specifikaci tohoto produktu. Až potom přejdeme na další detaily a především k tématu uzpůsobení pro vodní chlazení.

SilentiumPC Aquarius X90: prostorné hi-tech akvárium

Z tabulky je patrné, že velmi netradiční jsou především rozměry case. Je to vidět i na obrázcích. Skříň je totiž poměrně široká a vysoká, ale její hloubka je spíše menší. I to je vlastnost, která je dána uzpůsobením pro vodní chlazení.

SilentiumPC Aquarius X90: prostorné hi-tech akvárium

Celkově se výrobce snažil spíše využít dnešní hlad po jednodušším designu, který do jisté míry stojí například i za úspěchem modelu Define Rx od FractalDesign. Konkrétně tento model od SilentiumPC právě jednoduchým vzhledem překvapil, protože výrobce nebyl u všech svých modelů až natolik konzervativní. Samotnému designu se ale budeme věnovat dále.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning