SilverStone Fortress FT05: ve znamení inovace
i Zdroj: Pctuning
Skříně, zdroje, chladiče Článek SilverStone Fortress FT05: ve znamení inovace

SilverStone Fortress FT05: ve znamení inovace

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

13. 1. 2015 03:00 11

Seznam kapitol

1. Inovativní za každnou cenu 2. Tajemná krabice 3. Horní část 4. Zadní a spodní část
5. Bočnice 6. Interiér 7. Airflow a testy 8. A výsledek?

Výrobce počítačových skříní a dalšího počítačového příslušenství SilverStone nabízí modely z celého cenového spektra, ať jde o ty levné, anebo extra exkluzivní. Nelze mu upřít ani výraznou snahu o inovace. Právě Fortress FT05 mezi ostatními skříněmi působí, jako by šlo o nějakou mimozemskou technologii – v dobrém slova smyslu.

Reklama
Reklama
SilverStone rozhodně patří aktuálně k výrobcům, kteří nabízejí obrovské množství různých modelových řad, ať jde o levné skříně za pár stokorun, nebo o luxusní či jinak exkluzivní modely s cenovkou několika tisíc. A právě sem lze zařadit i dnes testovaný model.
SilverStone Fortress FT05: ve znamení inovace
i Zdroj: Pctuning

Ale aby vás ta vyšší cena neodradila hned v úvodu – nejnovější zástupce řady Fortress s označením FT05 rozhodně není jen drahým kusem plechu, cena má své opodstatnění i v exkluzivitě a především inovativností celého řešení.

SilverStone Fortress FT05: ve znamení inovace
i Zdroj: Pctuning

Když se člověk na case poprvé podívá, má pocit, že snad nejde ani o počítačovou skříň, ale o nějakou mimozemskou technologii. Máme na trhu skříně velmi extravagantní, ale i příliš usedlé. FT05 ale tak nějak nezapadá do žádné z těchto škatulek – má prostě svojí – originální. Já sám musím přiznat, že jsem si na první pohled říkal: „Co to zase v tom SilverStonu vymysleli…?!?“. Po důkladnější prohlídce jsem ale zjistil, že se mi ten design vlastně líbí a je tak nějak zajímavý. Samozřejmě že nemluvím čistě o vzhledu.

Koncepce skříně je podřízená funkčnosti a jednoduchosti obsluhy. Konstrukčně si tento model vzal hodně především z poslední generace Ravenu. A není to jen systém chlazení, který využívá technologie Penetrator, ale je to i několik dalších prvků z konstrukce. Troufám si však tvrdit, že v tomto případě je celá koncepce ještě výrazně vylepšená.

SilverStone Fortress FT05: ve znamení inovace
i Zdroj: Pctuning

Abych ale nepředbíhal, skříň má formát middle-tower, který má však odlišné vnitřní uspořádání. Podporovány jsou desky formátu ATX až do velikosti fullATX. I přes poměrně nadstandardní rozměry nečekejte extrémně velký vnitřní prostor. Konstrukce je jednoduše upravená tak, aby se vše podřídilo chlazení. Tím však nechci říci, že by v case nebylo místo.

Tentokrát zklamu také všechny zájemce o vodní chlazení, protože case oficiálně vodní chlazení nepodporuje. A opět je to dáno koncepcí, která se primárně zaměřuje na aktivní chlazení vzduchem. Samozřejmě lze ale v určité míře využít all-in-one systémy, apod.

SilverStone Fortress FT05: ve znamení inovace
i Zdroj: Pctuning

Obal, ve kterém skříň výrobce dodává, je celkem běžný – jedná se o potištěnou kartonovou krabici, která vypadá atraktivně. Uvnitř je case uloženˇá v textilním pytli a bezpečnostních polystyrenových vložkách. Až nečekaně strohé je však příslušenství. V kartonové krabičce najdeme totiž jen a pouze sadu montážních šroubků a plastové stahovací pásky. Nic víc v ní není. Ale ono vlastně nic víc ani není potřeba.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning