PCTuning Článek

SilverStone Grandia GD08 – obří základ pro HTPC

jan-stepanek
Jan Štěpánek
31. 10. 2012 07:00 20 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Grandia 2. Design 3. Zbytek exteriéru 4. Spodní a zadní část
5. Interiér pro fajnšmekry 6. Teplotní testy a airflow 7. Resumé

Výrobce počítačových skříní SilverStone patří v podstatě od svého založení k lídrům na poli multimediálních case pro tzv. HomeTheatre počítače. Nové modely tak stále těží z tradice značky, nicméně jsou dále opatřeny novými funkcemi a vybavením. My jsme měli možnost otestovat nejnovější Grandii s pořadovým číslem 8.

Reklama
Reklama

Počítačové skříně pro desktopové řešení ala HomeTheatre jsou dnes už tak trochu okrajovější záležitostí a jejich největší boom už je pryč. Stále se ale najdou zákazníci, kteří svůj počítač chtějí příjemně zapasovat mezi HiFi aparaturu do obývacího pokoje, takže po něčem takovém sáhnou. Někdo chce jen hezkou a elegantní case a vyhovuje mu právě desktopové řešení, od kterého se z praktických důvodů před lety hodně ustoupilo.

Série Grandia od společnosti SilverStone však v tomto ohledu patří opravdu k velkým vytrvalcům, jelikož žádný výrobce nenabízí rok co rok nové modely v tomto segmentu a nesnaží se je tak intenzivně upravovat. Vždyť to není tak dlouho, co jsem měli v testu model Grandia  s pořadovým číslem 4 a teď najednou už 8. A vězte, že zde opravdu je patrný vývoj, i když např. pouze z fotografií se na case velké změny neudály. 

Co je třeba říci hned na začátek, tak Grandia GD08 je vlastně v tuto chvíli nejnovějším a především největším zástupcem této produktové řady zmiňované značky. Výrobcem je tak směrována nejenom do obývacích pokojů, ale v podstatě všem uživatelům, kteří požadují kvalitní základ pro sebelepší konfiguraci hardware. GD08 je totiž dimenzovaná takřka na jakékoliv komponenty, jelikož vnitřní prostor je obrovský.

Jak je patrné už ze specifikace, tak o monstróznosti vypovídají už rozměry, které by se daly přirovnat k běžnému toweru, který překlopíte na bok. Co je však jakousi výsadou tohoto modelů, je snaha o co nejlepší chlazení. Case je tak takřka prošpikovaná perforacemi, které zároveň slouží jako pozice pro ventilátory, ale k tomu se dostaneme za chvíli podrobněji.

Zákazník case dostane v běžné krabici, která výrobek pouze chrání při přepravě, nicméně nechybí potisk. Co se týká příslušenství, tak to není nikterak bohaté. V podstatě jsou přibaleny pouze montážní šroubky a stahovací sponky, nic speciálního nečekejte.

Co se týká zařazení case v rámci ceny, tak o tom lze tak trochu polemizovat. V podstatě jde o nejvyšší model, takže je akceptovatelná i vyšší cena. Na českých internetových obchodech jsme schopni case najít za cenu od 3900 Kč až do 5500 Kč, záleží na obchodu, nicméně i pokud beru v potaz cenu nejnižší nalezenou, připadá mi trochu přemrštěná v návaznosti na tabulku se specifikací, která až tak neohromuje. Nicméně na resumé si počkáme na závěr – pojďme se na case podívat z blízka.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning