technologie-projektoru-a-jejich-kvality
Monitory Článek Technologie projektorů a jejich kvality

Technologie projektorů a jejich kvality | Kapitola 9

Discriminator

Discriminator

10. 12. 2008 01:00 16

Seznam kapitol

1. Co že to je projektor? 2. LCD technologie 3. DLP technologie 4. Ostatní používané technologie 5. Srovnání jednotlivých technologií
6. Na co dbát při koupi 7. Nutná součást - plátno! 8. Jak si vybrat plátno 9. Závěr

Přesto, že televize se stále vetší a větší úhlopříčkou se prodávají za téměř směšné ceny, existují pro vaše domácí kino i další možnosti. Pokud se chcete mrknout na film v luxusní HD kvalitě a připadat si opravdu jako v kině, potřebujete úhlopříčky, jaké vám můžou dát jen projektory. V dnešním článku si důkladně rozebereme všechny současně používané technologie a zaměříme se na jejich detailní rozbor.

Reklama

Dostáváte se na samotný závěr dnešního spíše teoretického článku, který vám měl přiblížit technologii projektorů, alespoň z úvodního pohledu. Tato problematika je natolik složitá a obsáhlá, že se do jednoho článku prakticky ani nedá shrnout. Díky dnešnímu popisu se ale budete moci v následujících týdnech orientovat v bližších recenzích několika projektorů, kde se budeme na technické parametry několikrát odkazovat.

Technologie projektorů a jejich kvality
i Zdroj: PCTuning.cz


Na závěr malé srovnání obrazu jednotlivých technologií.

Pevně věříme, že se budete schopni díky dnešnímu článku zorientovat na velmi bohatém trhu s projektory a jejich příslušenstvím. Každý jistě pochopil, že i když se říká projektor, tak je každý zcela odlišný a může vám poskytnou obraz vašich snů, ale také vás může v noci děsit, jako noční můry. V případě, že se pro nákup rozhodnete, věnujte dostatečný čas teoretickému průzkumu trhu a nenechte se prodejci nalákat na konkrétní model jen proto, že vám jej předvedou ve zcela odlišných podmínkách, než budete mít následně ve své projekční místnosti. Nebudete-li zbytečně spěchat na výběr, důkladně si zvážíte své požadavky, rozhodnete se pro konkrétní formát a ujasníte si, k čemu vlastně projektor potřebujete, získáte s jeho nákupem výrazně vyšší užitnou hodnotu, než při zbrklém nákupu.

Technologie projektorů a jejich kvality
i Zdroj: PCTuning.cz

Každopádně se budeme těšit na nové technologické novinky na poli projektorů, mezi které patří speciální projektory zabudované v mobilních telefonech nebo jiných přenosných zařízeních. To už se ale dostáváme do zcela jiné kategorie, která není obsahem dnešního článku.

Technologie projektorů a jejich kvality
i Zdroj: PCTuning.cz

Za zapůjčení testovacích projektorů děkujeme společnosti BenQ

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama