PCTuning Článek

Test bezdrátových myši do 600 Kč: která stačí i na hraní

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
5. 5. 2014 03:00 37 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Je možné najít levnou bezdrátovou herní myš? 2. A4tech R4 V-Track – představení, balení a vzhled 3. A4tech R4 V-Track – specifikace a ovladač 4. Asus WT460 – přestavení, balení a vzhled 5. ASUS WT460 – specifikace a zhodnocení 6. Genius DX-8100 Tattoo – balení a vzhled 7. Genius DX-8100 Tattoo – specifikace a shrnutí
8. GIGABYTE ECO600 – představení, balení a vzhled 9. GIGABYTE ECO600 – Specifikace a shrnutí 10. ZALMAN ZM-M500WL – představení a vzhled 11. ZALMAN ZM-M500WL – snímač, citlivost, rozměry a shrnutí 12. Test povrchů, dosahu a hlučnosti 13. Závěr a vyhodnocení

Koupit levnou bezdrátovou myš pro hraní je ošemetná a prakticky neuskutečnitelná záležitost. Na trhu je ale několik bezdrátových myší, které svoji konstrukcí, specifikacemi a funkcemi požadavkům na herní myš vyhoví a k tomuto účelu by mohly posloužit. Která z myší známých značek s cenou do 600 korun se na hraní hodí nejlépe?.

Reklama
Reklama

Možná si kladete otázku, jestli je v cenové relaci pod 600 korun, v níž se testované produkty pohybují, vůbec možné zakoupit herní myš, která by nebyla naprostým propadákem. A skutečně to možné je a myší použitelných pro hraní se tu dokonce najde víc.

Nemusí se totiž jednat o bezdrátovou myš ověnčenou nálepkou herní, aby splňovala alespoň základní požadavky nutné pro hraní. Velká spousta „neherních“ myší svými parametry i konstrukcí za některými produkty pro hráče nezaostává a nemusí přitom mít za názvem přídomek Gaming.

Samozřejmě musíme počítat se slabšími komponentami a to především se snímačem s nižším rozlišením. Zároveň se ani u jedné nedočkáme dobíjecí kolébky nebo integrované baterie, budeme si tedy muset vystačit s klasickými tužkovými bateriemi, které bude zapotřebí čas od času vyměnit.

Pro spoustu uživatelů a popřípadě i hráčů mohou být přesto tyto myši být dostačujícím herním nástrojem. Z vlastní zkušenosti coby příležitostný hráč především MMO her vím, že rozlišení snímače v řádu tisíců DPI stejně nevyužiji a držím se na nižších hodnotách do 1000 DPI. Každý s tím samozřejmě nemusí souhlasit, ale pokud chcete kupovat bezdrátovou myš a máte pouze šest stovek, musíte s určitými kompromisy počítat.

V dnešní recenzi si představíme celkem pět myší od různých výrobců, které lze na českém trhu zakoupit za částky pohybující se od 300 do 600 Kč a které se svými parametry, popřípadě konstrukcí, mohou případně stát herním zařízením. Dnes se podíváme na myši značek A4tech, ASUS, Genius, Gigabyte a Zalman.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning