Test mobilních pevných disků s wireless přístupem
i Zdroj: PCTuning.cz
Úložná zařízení Článek Test mobilních pevných disků s wireless přístupem

Test mobilních pevných disků s wireless přístupem | Kapitola 8

Ondřej Košťál

Ondřej Košťál

9. 4. 2013 03:00 22

Seznam kapitol

1. Když potřebujete data kdykoliv u sebe 2. Seagate GoFlex Satellite – pokus první 3. Seagate Wireless Plus – výrobce napravuje reputaci 4. Aplikace pro mobilní zařízení – Seagate Media
5. SiliconPower Sky Share H10 6. Aplikace pro mobilní zařízení – Sky Share 7. Výsledky testů 8. Závěr a hodnocení

Jste na dovolené, v ruce máte mobilní telefon a fotíte jako o závod. Pak vám ale dojde místo a microSD kartu váš telefon samozřejmě nepodporuje. Řešením pro tuto a další situace může být mobilní pevný disk s bezdrátovým přístupem. Otestovali jsme tři takové kousky a vyzkoušeli jejich nadstandardní funkce.

Reklama

V článku jsme si představili tři mobilní bezdrátové externí disky, s jejichž dostupností to nebyla v době psaní článku žádná velká sláva. Pokud jste si celý článek přečetli, jistě vám je již znám vítěz. Ale pojďme se podívat i na grafy.

Test mobilních pevných disků s wireless přístupem
i Zdroj: PCTuning.cz

Celkové hodnocení mluví za vše. Výkonově je na špici Wireless Plus od Seagate, těsně za ním Sky Share H10 od SiliconPower. S větším odstupem je pak doprodávaný GoFlex Satellite.

Test mobilních pevných disků s wireless přístupem
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud se podíváme na kapacitu a cenu, tak zjistíme, že Wireless Plus má kapacitu 1 TB a přitom stojí stejně nebo téměř stejně jako ostatní disky. Díky tomu naprosto vyhrává i v ceně za 1 GB.

Test mobilních pevných disků s wireless přístupem
i Zdroj: PCTuning.cz

V poměru cena / výkon pak sice vyhrává Sky Share, který je sice o 3 % pomalejší, je ale i o přibližně 7 % levnější. A to je rozdíl mezi druhým a prvním místem. Pojďme na shrnutí jednotlivých disků.

Seagate GoFlex Satellite

Nebýt stále vysoké ceny, je to celkem dobrý disk. To si uvědomují některé e-shopy, které je mají stále na skladě, a proto jej lze často najít v nějaké akci. Jinak lze za stejnou cenu pořídit novější model s dvojnásobnou kapacitou, tento model se postupně doprodává.

Test mobilních pevných disků s wireless přístupem
i Zdroj: PCTuning.cz

Graf ceny produktu Seagate FreeAgent GoFlex Satellite 500GB, 2,5", STBF500200 poskytuje server Heureka.cz

Seagate Wireless Plus

Nahrazuje předchozí model, k tomu přidává hezčí a lepší krabičku (žádné lesklé plasty) a některé funkce, které starý model neuměl. Namátkou třeba detailní ukazatel stavu baterie, který vám v aplikaci ukáže přesný stav baterie v procentech. Je zde také podpora DLNA a tedy možnost přehrávat přes síť z disku multimediální soubory i na televizi. Nakonec je zde USM, tedy univerzální konektor, pro který si stačí koupit kteroukoliv koncovku – FireWire, Thunderbolt, UBS 3.0. Jste limitováni jen rozhraním SATA 3 Gb/s a rychlostí disku.

Bohužel se tyto koncovky u nás neprodávají (nebo je minimálně nemá žádný známý obchod). S tím vším, co je v tabulce, jsme disku udělili naše nejvyšší ocenění za skvělou výdrž, podporou a rychlost.

Test mobilních pevných disků s wireless přístupem
i Zdroj: PCTuning.cz

Graf ceny produktu Seagate Wireless Plus 1000GB, STCK1000200 poskytuje server Heureka.cz

SiliconPower Sky Share H10

Na začátku také slibně vyhlížející produkt. Také z toho pohledu, že mimo 1TB verze (která je o 1 000 Kč dražší) je k dostání i námi testovaná 500GB. Pak to ale šlo z kopce.

Pouzdro disku je z lesklého plastu, který lze velmi lehce poškrábat. Na baterii vydržel nejméně, aplikace se dá používat, ale občas se budete velice divit, proč něco nejde. Například streamovat video nebo jak přehrát více písniček najednou. Asi největší chybu ale vidím v naformátování na FAT32. Běžný uživatel, který nezná žádný souborový systém a neví, o co jde, pravděpodobně nebude zkoumat, jestli je to NTFS a při první chybě „Soubor je příliš velký pro cílový systém“ začne hledat pomoc.

Při troše štěstí na disku ještě nic mít nebude, při smůle bude plný souborů s velikostí menší než 4 GB a přeformátováním je možná smaže. Pak bude litovat, že si vše nepřečetl pořádně a až do konce.

Test mobilních pevných disků s wireless přístupem
i Zdroj: PCTuning.cz

To by bylo pro dnešek vše, a pokud plánujete nákup nějakého podobného disku, asi máte jasno, který vzít. Pokud chcete něco menšího a „nerozbitného“, tak si počkejte na druhý článek, kde se podíváme na mobilní bezdrátové SSD disky.

Za zapůjčení základní desky P55A-UD3 děkujeme českému zastoupení GIGABYTE.

 

Za zapůjčení pevných disků Seagate GoFlex Satellite a Wireless Plus děkujeme českému zastoupení Seagate.

 

Za zapůjčení disku SiliconPower Sky Share H10 děkujeme společnosti Alza.

 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama