Tipy na vánoční dárky: vybíráme tablet pod stromeček
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Tipy na vánoční dárky: vybíráme tablet pod stromeček

Tipy na vánoční dárky: vybíráme tablet pod stromeček

Marek Vacovský

Marek Vacovský

24. 11. 2014 03:00 29

Seznam kapitol

1. Trocha historie a jak vlastně vybíráme? 2. Tablety do 3 000 Kč 3. Tablety do 5 500 Kč 4. Tablety do 8 000 Kč
5. Tablety do 10 500 Kč 6. Tablety nad 10 500 Kč 7. Naše tipy

Prodeje tabletů i nadále rostou a kdo nemá alespoň jeden doma, jako by nebyl. I proto se jedná o ideální dárek jak pro dítě či puberťáka, tak i dospělé a seniory. Tablety jednoduše můžete vidět všude kolem sebe. My jsme pro vás proto ty nejzajímavější roztřídili do několika cenových kategorií tak, aby si vybral skutečně každý.

Reklama

Drtivá většina lidí si myslí, že tablety jsou otázkou až posledních let – tak trochu mají pravdu, ale určitě ne úplně. Jejich historie se totiž datuje až do roku 1888, kdy byl patentován vůbec první elektronický tablet – už před 125 lety tak inženýři přemýšleli nad tablety, které se masově rozšířily vlastně až před pár lety. O 27 let později, v roce 1915 byl patentován první elektronický systém pro inteligentní rozpoznávání písma. První veřejná ukázka tabletu, jenž uměl rozpoznávat písmo, se pak uskutečnila „až“ v roce 1956.

To jen pro upřesnění, že prvním, kdo tablety vymyslel, skutečně nebyl americký Apple, které v té době zdaleka ještě ani neexistoval. To, že definoval tablety, jak je známe nyní, ale pravda je.

Tipy na vánoční dárky: vybíráme tablet pod stromeček
i Zdroj: PCTuning.cz

Přesuňme se ale už do současnosti, tedy na konec roku 2014. S tablety se můžete setkat na každém rohu a ani náhodou už se nejedná pouze o přístroje, které slouží čistě pro zábavu. Jejich cena šla navíc výrazně dolů, takže i za skutečně dostupnou cenu můžete pořídit solidně výkonný kousek, na kterém si vy i vaše dítě můžete zahrát náročné hry.

Tipy na vánoční dárky: vybíráme tablet pod stromeček
i Zdroj: PCTuning.cz

Velký rozmach letos zažily také přístroje se systémem Windows 8.1. Oproti loňskému roku výrazně klesla jejich cena, takže pokud chcete tablet, na kterém se dá zároveň i snadno pracovat, je tento rok tím pravým pro koupi. Pozadu však nezůstávají ani Android tablety, které stále více nabírají na popularitě a také iOS, jenž obstarává chod otce všech moderních tabletů – iPadu. Tablety prostě „letí“ a na vlně vysokých prodejů se chtějí svézt všichni. Výrazný je pak i nástup čínských výrobců, kterého si můžete všimnout i v našem vánočním speciálu.

A jak jsme tablety do tohoto speciálu vybírali? I přes obrovské množství modelů ve všech cenových pásmech, jsme pro vás našli ty nejzajímavější kousky z každé kategorie a ty vám krátce představíme. Drželi jsme se přitom jednoduchých pravidel – tablet nesmí přesáhnout danou cenu, jeho cena musí platit pro českou distribuci (tzn. žádné šedivky) a dostupný musí být ve více tuzemských obchodech (případně i v jednom, ovšem za podmínky, že se jedná o velké elektro a oficiální českou distribuci).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama