Tom Clancy´s Ghost Recon Wildlands – vliv detailů na výkon
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Tom Clancy´s Ghost Recon Wildlands – vliv detailů na výkon

Tom Clancy´s Ghost Recon Wildlands – vliv detailů na výkon | Kapitola 13

Petr Diviš

Petr Diviš

21. 3. 2017 03:00 33

Seznam kapitol

1. Úvod – drsná krajina v pěkné grafice 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Vliv nastavení – rozlišení, režim obrazu 4. Vliv nastavení – V-Sync, FoV, korekce obrazu 5. Vliv nastavení – Vyhlazování hran 6. Vliv nastavení – AO, detaily, kvalita textur 7. Vliv nastavení – AF, kvalita stínů, terén
8. Vliv nastavení – vegetace, rozmazání pohybu, dof 9. Vliv nastavení – kvalita pohledu, odlesky, paprsky 10. Vliv nastavení – rozptyl světla, odlesky, daleké stíny 11. Maximální vs. minimální detaily 12. „Advanced tweaking“ – vylepšení grafiky přes ovladače VGA 13. Závěr

Ghost Recon Wildlands je taktická střílečka s neuvěřitelně rozhlehlou herní plochou s rozmanitým prostředím a úžasnou grafikou. Rozebereme její technickou stránku a zhodnotíme optimalizaci. Může být velice náročná a potrápí i výkonné sestavy, lze ji ale nastavit i pro slabší stroje. Ukážeme vám, jaké detaily ovlivňují výkon a obraz nejvíce.

Reklama

Závěr

Tom Clancy´s Ghost Recon Wildlands – vliv detailů na výkon
i Zdroj: PCTuning.cz

Hra Ghost Recon Wildlands rozborem prochází jako jedna z nejreálněji vypadajících her, co se kdy na našich PC objevila. Hlavně prostředí hry vypadá úžasně a prozkoumání všech zákoutí mě teprve čeká, protože v rámci rozboru jsem prošel jen opravdu nepatrný kus mapy proti tomu, co hra nabízí. Obrovská mapa s tak detailní grafikou výrazně přidává na atmosféře hry. Při hraní pár prvních misí jsem spíše zkoumal kvalitu grafiky za zpracování hry, než se soustředil na hru a pořizování screenhotů do rozboru.

O to zajímavější je to s výkonem hry. Ten sice na ultra detaily hodně trpí a hra potrápí GTX 980 Ti (což je nejvýkonnější karta, kterou tady na rozbory mám), ale při snížení detailů o jeden stupeň výkon výrazně stoupne a přitom hra stále má svojí ultra-detailní atmosféru. Hra pak běžela téměř stále nad 60 fps.

Na nejslabší kartě v rozboru – 2GB Geforce GTX 960 – se projevil nedostatek paměti již výrazně. Téměř stejně jako u dříve testovaných Call of Duty: Infinite Warfare, kde také nebylo možné rozumně testovat s 2GB grafickou kartou detaily. Zde už od středních textur dochází k výraznému přetěžování PCI-E sběrnice a tím kolísání výkonu podle toho jak se textury v paměti RAM a VRAM přeorganizují. Stejný úsek může po načtení hry běžet v 40 fps, po chvíli hraní to samé místo běží už jen na 30 fps, a později opět může běžet na 40 fps nebo úplně jiné hodnotě. Na takové chování při snížení textur a stínů na minimum nenarazíte.

Tom Clancy´s Ghost Recon Wildlands – vliv detailů na výkon
i Zdroj: PCTuning.cz

Optimalizace hry se dle mého názoru hodně povedla. Když budeme ignorovat Ultra detaily, hra běží úžasně a nemá nijak krvavé nároky. Pro hraní na vysoké anebo velmi vysoké detaily pak stačí i slabší grafická karta na úrovni GTX 970. S vysokými detaily by si i GTX 960 OC poradila celkem obstojně nebýt nedostatku paměti. Takže jako minimum na slušné hraní ve vyšších detailech (hlavně textur) berte 4GB grafickou kartu. Podle ukazatele vytížení paměti na 6GB GTX 980 Ti při vysokých texturách hra osciluje kolem vytížení 3,5 GB až 4 GB VRAM – po delším hraní.

Jediný možný technický problém jsem zaznamenal na sestavě AMD, kde se hra zasekávala – swapy na disk. K tomu docházelo i při nastavení, kdy by se hra měla vejít do 8 GB RAM (což je i doporučená konfigurace na vysoké detaily). V sestavě je pomalejší pevný disk, takže je možné, že problém pramení z nedostatečné propustnosti disku a streamování nových textur.

Pokud jste fanouškem taktických akcí série Ghost Recon, nejnovější díl Wildlands vás po technické stránce rozhodně nezklame. Pokud máte k dispozici alespoň trochu slušné herní PC, dostane se vám na monitory úžasné podívané.

Tom Clancy´s Ghost Recon Wildlands – vliv detailů na výkon
i Zdroj: PCTuning.cz

Za zapůjčení grafické karty GeForce GTX 960 Gaming děkujeme společnosti MSI

Za zapůjčení grafické karty Radeon R9 290 DirectCU II děkujeme společnosti Asus

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama