Úvaha: Tablety a konzole vytlačují hardcore hráče
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Úvaha: Tablety a konzole vytlačují hardcore hráče

Úvaha: Tablety a konzole vytlačují hardcore hráče | Kapitola 4

Michal Rybka

Michal Rybka

10. 2. 2013 03:00 47

Seznam kapitol

1. Konkurenti PC 2. Osekaný HW 3. Konverze a porty 4. Bez potřeby vývoje
5. Tlak na cenu 6. Uživatelé ale jásají 7. HC hráči vymírají 8. Výkon pro minoritu

Debaty o tom, že „PC jako herní platforma skončí“, se táhnou v podstatě od chvíle, kdy se PC objevilo. Zpočátku bylo PC považováno za pro hry zcela nevhodné – slabé, drahé, špatně vybavené. Dnes se zdá, že to jsou stejné kecy jako ve chvíli, kdy se říkalo, že PC hraní zničí Wii a „nové formy hraní“. Můžeme být ale opravdu pořád v pohodě?

Reklama

Pokud se koncept Surface prosadí, bude to znamenat pro hráče velký problém. Definuje se tak třída počítačů, které mají dostačující výkon pro všechny normální aplikace s výjimkou „seriózně herních“. Jejich výkon ovšem stačí pro tabletové hry. A podobně, jak příchod konzolí zabrzdil vývoj špičkových titulů na PC, bude se to samé opakovat znovu, jenomže to bude horší. Není vůbec potřeba, aby Microsoft se svým Surface uspěl: Stačí, aby se jeho hardwarové specifikace prosadily mezi výrobci jako samostatná třída a vegetovaly s námi dostatečně dlouho. Potenciál k tomu je: 4 GB RAM a Core i5 spolu s 256 GB SSD diskem bude stačit naprosto drtivé většině normálních uživatelů.

Úvaha: Tablety a konzole vytlačují hardcore hráče
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud se na tuto cílovou konfiguraci zaměří vývojáři, tak se technologický vývoj doslova ucpe v pokusu vytěžit z této konfigurace maximum. Místo toho, aby se počítače plynule vyvíjely dále a běžnou konfigurací se stal systém s 8 či 16 GB RAM, místo toho, abychom už definitivně přešli na 64bitové systémy, se vývoj na této metě zastaví.

Úvaha: Tablety a konzole vytlačují hardcore hráče
i Zdroj: PCTuning.cz

A normálním uživatelům to bude jedno. Bude jim to jedno proto, že budou mít stejně hafo vážně dobrých her a taky proto, že konkurence stáhne cenu takto pojatého systému na minimum. Budou vlastně spokojení: Zatímco „seriózní hráči“ se zabývají „seriózními hrami“ ve stejném duchu, jako by byl rok 1998, zkoumají bety a preview, u tabletů to chodí jinak, protože tam vzniká kolem 50ti her denně. Řada z nich je velmi dobrá, řada je populární, aniž by podle mého mínění byla dobrá a hodně z nich jsou pouhé odvozeniny, což občasným hráčům nevadí. Stačí, abyste zavítali na sousedský web Svět Aplikací a uvidíte, že toho vzniká vážně hodně.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama