Zalman Z9 Neo: levná skříň s pěti ventilátory
i Zdroj: Pctuning
Skříně, zdroje, chladiče Článek Zalman Z9 Neo: levná skříň s pěti ventilátory

Zalman Z9 Neo: levná skříň s pěti ventilátory

Pavel Boček

Pavel Boček

17. 1. 2017 03:00 26

Seznam kapitol

1. Úvodní představení, balení 2. Exteriér 3. Exteriér (pokračování), interiér 4. Chlazení a instalace komponent 5. Měření a závěr

Skříně Zalman se u nás staly populární, jelikož nabídly rozumné uspořádání za nízkou cenu. Třetí a zatím nejlevnější skříní, co jsem testoval, je Zalman Z9 Neo Black. Tento midi-tower, dostupný v černé a bílé barvě, má dvojicí pozic pro každou velikost disků a mechanik, tlumená dvířka a okno v levé bočnici. Již z továrny má pět ventilátorů.

Reklama

Úvod

Už bylo pomalu na čase se opět podívat i na nějakou tu skříň. Tuhletu Zalman Z9 Neo Black už tu mám nějaký pátek a zatím jsem ji jenom posouval z místa na místo, abych se vůbec mohl v místností pohnout, tak už byl nejvyšší čas. Co jsem tak v jásotu nepolíbených občas zahlédl i pár uživatelů, kteří jsou kvalitu od…nekvality schopni poznat, skříně Zalman sice za tu cenu mohou nabídnout nějaké pokročilé funkce, ale kvalita výroby je mnohdy bídná. Když se tedy naskytla příležitost, tak jsem do toho šel, abych se mohl na vlastní bulvy přesvědčit, kde tedy leží pravda. Bylo nabídnuto několik modelů, z nichž Z9 Neo byl označen jako to, co by mne snad mohlo uspokojit. Musím přiznat, že netuším, jak Zalman určuje, že modely s nějakým označením spadají do nějaké cenové kategorie. Nemohu tedy k věci říct víc, než pouze shrnout fakta. Je to midi-tower a je k dispozici v černé a bílé barvě. Podrobnosti jsou v tabulce.

Velikost Midi-tower
Velikost desek Mini-ITX, Micro-ATX, Full-ATX
Barvy/varianty bílá, černá
Rozměry 490 × 205 × 482 mm
Materiál kostry SECC plech, 0,7 mm
Materiál bočnic SECC plech, 0,7-0,8 mm (nerovnoměrné lakování); plastové okno
Materiál čela plast, broušená plastová deska na dvířkách
Hmotnost (vč. ventilátoru) 6,54 kg
Pozice 5,25'' 2× externí
Pozice 3,5'' 2× interní
Pozice 2,5'' 2× interní
Typ zdroje ATX
Pozice pro ventilátory 2× 140 mm vepředu, 1× 120 mm vzadu, 2× 120 nahoře
Osazené pozice 2× 120 mm vepředu, 1× 120 mm vzadu, 2× 120 mm nahoře
Čelní panel 2× USB 2.0, 2× USB 3.0, jack vstup/výstup

Jak tedy bylo řečeno, Zalman Z9 Neo je k dispozici v bílém a černém provedení, obě docela levné (lehce přes 1500 korun). To by naznačovalo, že Zalman tento midi-tower směřuje někam do nižšího mainstreamu. Tenké plechy, společně s nízkou hmotností, to rozněž naznačují. To je tak vše, co z toho můžu odhadnout.

Zalman Z9 Neo: levná skříň s pěti ventilátory
i Zdroj: Pctuning

Balení a příslušenství

Přední strana krabice zobrazuje nákres skříně. Zadní strana je vlastně úplně stejná, vlevo jsou specifikace v různých jazycích a vpravo pak tabulka podobná té naší výše.

Zalman Z9 Neo: levná skříň s pěti ventilátory
i Zdroj: Pctuning

Skříň samotná je zabalená v igelitu a vsunuta do dvou kusů polystyrenu. Obvyklé balení skříní.

Zalman Z9 Neo: levná skříň s pěti ventilátory
i Zdroj: Pctuning

Příslušenství je v uzavíratelné plastové taštičce, která je srolovaná a vázacím drátem přichycena uvnitř skříně. Můžeme vidět manuál, nějaké náhradní šrouby s velkou hlavou, distanční sloupky a pak různé druhy šroubů (pro základní desku, mechaniky atd.). A pět stahovacích pásek.

Zalman Z9 Neo: levná skříň s pěti ventilátory
i Zdroj: Pctuning

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning