Acer Predator 21 X: Setkání s monstrem
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Acer Predator 21 X: Setkání s monstrem

Acer Predator 21 X: Setkání s monstrem | Kapitola 2

Michal Rybka

Michal Rybka

14. 7. 2017 14:00 13

Seznam kapitol

1. S lodním kufrem... 2. Na hraní ideál 3. Kancelář na záda 4. Umíme to také 5. Hodně drahá hračka

Acer Predator 21 X patří mezi nejextrémnější herní notebooky dneška: Zahnutý IPS 120Hz displej, výkonné čtyřjádro od Intelu, dvě GTX 1080 ve SLI, mechanická klávesnice, systém sledování očí Tobii a další vychytávky z něj dělají super herní stroj. Na druhé straně stojí opravdu super peníze, má skoro deset kilo a potřebuje rovnou dvě 330W trafa. Dávají podobné monstrozity smysl?

Reklama

Samotný Predator 21 X je skvělá a výborně vyvážená herní mašina, na které se mi opravdu dobře hrálo. Ano, můžeme postavit za menší peníze podobný desktop, ale kouzlo tohohle stroje je v tom, že si ho dáte na stůl a máte výborný herní stroj s prostorovými repráky, který vám dovoluje hraní ve filmovém poměru 21:9, což dnes podporuje většina nových her – a které když si vyzkoušíte, nebudete se chtít vrátit zpět. Máte mnohem větší zorné pole v akčních hrách a spoustu místa pro menu na okrajích obrazovky ve strategiích. Je to vážně super!

Acer Predator 21 X: Setkání s monstrem
i Zdroj: PCTuning.cz

Stroj jenom otevřete, nastartujete, nainstalujete gamesy ze Steamu a hrajete. Počítač je dělený na přední chladnou zónu s klávesnicí a reverzibilním numerickým blokem / touchpadem a na zadní horkou zónu, která má dva exhausty v rozích. Pět automaticky řízených ventilátorů protlačuje vzduch přes horké komponenty, což je v zátěži celkem nutné, teplota na nich hravě přesáhne 70°C. Ventilace je řešena velmi dobře, v zátěži není stroj přehnaně hlučný a na nic horkého nesaháte. Rovněž rozmístění portů je takové, že se v zátěži do kontaktu s horkem nedostanete (vzadu je jen napájení, ethernet, výstupy na dva Displayporty, jedno HDMI a jeden Thunderbolt).

Kouzlo podobného stroje je v tom, že si k němu v podstatě jen připojíte myš, případně si napárujete nějakou herní bezdrátovou myš – a hned můžete hrát. Bezproblémově, luxusně, v Ultra nastavení a v plném rozlišení 2560x1080 si nový Doom svištěl na 160-200 fps. Eye tracking Tobii je podporován jen v některých titulech, vyzkoušel jsem ho v Tomb Raiderovi a byl jsem překvapený, jak dobře to fungovalo. Prostě se jenom díváte na okraj obrazovky a hra vám sama pootočí kameru, což kupodivu není rušivé, ale naprosto přirozené, je to podobné, jako byste se sami rozhlíželi. Za mě Tobii fungoval skvěle!

Problém je v tom, že za jen omezeně upgradovatelný stroj zaplatíte několik majlantů. Říkal jsem si, jak skvělý by to byl stroj na kolej / do studentského pokojíku, leč vzápětí mi došlo, že za cca 300 000, na které si Acer tento stroj cení, bych jako student dokázal přežít dva až čtyři semestry, podle toho, jak příjemné či méně příjemné bych si je dělal. Dnes jsou asi ceny studií vyšší, ale za mých dob by 300 000 stačilo na celkem příjemně strávený studijní rok, to bezpochyby.

Takže studenti asi nebudou úplně cílovka tohoto stroje. Klasický hráč – pokud to není profesionál – asi taky ne, za podobné peníze by se daly sestavit dva bohatě vybavené desktopy, s rozumnou volbou komponent až tři. Při profesionálním využití narážíme na jiný problém: Notebook je vybavený vysoce taktovaným čtyřjádrem, ale je to jenom čtyřjádro, což se při práci s videem či rozsáhlými daty prostě projeví. Video klidně snese osmijádro, desetijádro, bez problémů i víc. Dovedu si představit, že náročný profesionál by ocenil dodávanou luxusní klávesnici, širokoúhlý displej – ale limit pouze na čtyři procesorová jádra je docela nemilý.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama