ADATA XPG Spectrix D80 aneb voda v pamětech RAM
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek ADATA XPG Spectrix D80 aneb voda v pamětech RAM

ADATA XPG Spectrix D80 aneb voda v pamětech RAM | Kapitola 6

Vít Komínek

Vít Komínek

16. 8. 2018 03:00 25

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Popis pamětí a testovací sestava 3. Metodika testování a přetaktování 4. AIDA64, Cinebench R15 5. Truecrypt, WinRAR, x264 benchmark
6. PCMark 10 7. FarCry 5, Assassins Creed Origins 8. Podsvícení pamětí XPG RGB 9. Závěrečné shrnutí

Před pár měsíci přišel známý výrobce pamětí RAM ADATA na trh s novinkou – kapalinou chlazenými pamětmi. Moduly s názvem ADATA XPG Spectrix D80 mají podsvícení RGB, kapalinou chlazené čipy a hlavně vysoké frekvence s nízkým časováním. Více se dozvíte dále v recenzi.

Reklama

PCMark 10

PCMark 10 je profesionální aplikace pro podrobné otestování výkonu (benchmark) celého počítače. V testu je obsažená kancelářská práce v office, textových editorech, dále práce v grafických programech, testuje se i rychlost načítání a zavírání aplikací a jiné.

Tento benchmark jsem si pro lepší demonstraci vlivu frekvencí a časování pamětí dovolil rozkouškovat na jeho dílčí části.
Skupina testů Essentials zahrnuje běžné, každodenní způsoby, jakým lidé počítač používají. Dílčí testy zahrnují prohlížení webu, videokonference a časy spuštění aplikací.

Testovací skupina Productivity měří výkon počítače v běžných kancelářských aplikací. Dílčí testy obsahují práci v kancelářských balíčcích typu Microsoft Office.

Poslední částí benchmarku je práce s digitálním obsahem. Dílčí testy zahrnují úpravy digitálních fotografií a videí, rendering a vizualizaci.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama