Alpenföhn Brocken 2, SilentiumPC Fortis 2 a Zalman FX-70
Článek Alpenföhn Brocken 2, SilentiumPC Fortis 2 a Zalman FX-70

Alpenföhn Brocken 2, SilentiumPC Fortis 2 a Zalman FX-70

Daniel Wojtěch

Daniel Wojtěch

30. 7. 2014 03:00 14

Seznam kapitol

1. Zalman FX-70 Fanless Cooler: představení 2. Zalman FX-70 Fanless Cooler: detaily 3. SilentiumPC Fortis 2: představení 4. SilentiumPC Fortis 2: detaily 5. Alpenföhn Brocken 2: představení 6. Alpenföhn Brocken 2: detaily
7. Jak probíhá měření? 8. Výkon chladiče s automatickou regulací 9. Maximální výkon chladiče a výkon pasivní části 10. Výkon chladiče při shodné hlučnosti 11. Závěrečné shrnutí

Trojici výkonných chladičů procesoru zvučných značek včetně FX-70, novinky Zalmanu optimalizované pro pasivní chlazení, jsme prohnali zbrusu novou metodikou na highendové platformě Intelu se 130W procesorem Core i7. Nová sestava vám dá odpověď na to, jaký má smysl na ohromné a výkonné chladiče připlácet.

Reklama
Reklama

Před nedávnem jsme vám slíbili, že se u testů chladičů dočkáte změny metodiky k lepšímu. Abychom získali průkaznější výsledky, změnili jsme testovací platformu. Ze střední třídy jsme přesedlali na highendové Core i7 s TDP 130 W, se kterou už se ani výkonnější chladiče nebudou nudit. A změnili jsme i skladbu testů. Detaily najdete v kapitole věnované popisu metodiky a měření.

Zalman FX-70 Fanless Cooler

Prvním chladičem z trojice, která se mi ocitla na stole, byla novinka od Zalmanu, konkrétně model FX-70. Výrobce jej dodává čistě bez ventilátoru, proto také označení "fanless cooler". Pasivně ale zvládá uchladit pouze procesory s TDP 95 W a nižším, u procesorů s vyšší spotřebou už je zapotřebí osadit ventilátor. Naše sestava je osazená procesorem s TDP 130 W a po přetaktování je jeho příkon zřejmě i vyšší, takže jsme jej pro testy osadili ventilátorem.

Alpenföhn Brocken 2, SilentiumPC Fortis 2 a Zalman FX-70

V balení najdete kromě chladiče samotného instalační materiál v podobě kovového backplatu, několika šroubků, teplovodivé pasty pro jedno použití a bohužel pouze jedné sady upínacích spon pro ventilátor. Proč výrobci šetří zrovna na takovéto položce, jsem dosud nepochopil.

Alpenföhn Brocken 2, SilentiumPC Fortis 2 a Zalman FX-70

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning