Alternativa mechanik Tesoro Lobera vs. Durandal s Cherry MX
PCTuning Článek

Alternativa mechanik Tesoro Lobera vs. Durandal s Cherry MX

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

5. 3. 2015 03:00 11

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení a specifikace 3. Zanořovací spínače „plunger“ 4. Odvážný design
5. Materiály, konstrukce a ergonomie 6. Podsvícení nebo jen potisk kláves? 7. Software a NKRO 8. Testování a závěr

Jsou pro vás klávesnice s Cherry MX příliš drahé? A klasické membránové zase příliš obyčejné? Tesoro představilo model Lobera, který by měl být levnější alternativou mechanických klávesnic. Aby to bylo zajímavější, postavili jsme do srovnání i model s Cherry MX – Tesoro Durandal. Kdo je vítězem tohoto souboje? Dozvíte se dále!

Reklama
Reklama

O mechanických klávesnicích toho bylo napsáno už hodně - každý tuší, jaké jsou jejich vlastnosti a zná i jejich vysoké ceny. Nyní máme ale příležitost se podívat na takového hybrida. Pocit mechanické klávesnice s cenou té klasické membránové? To by měla přinést klávesnice od americké firmy Tesoro. Jde o model Lobera, který má navíc RGB podsvícení.

Tesoro Lobera.
Tesoro Lobera.

Aby to nebyla nuda, tak jsme do srovnání zařadili pomyslnou konkurenci – opravdovou mechanickou klávesnici Tesoro Durandal v základní výbavě. Ta svoji cenu snižuje jednoduchostí a absencí vychytávek, jako je podsvícení. Pořád má ale spínače Cherry MX. Co je tedy lepší? Levná mechanika nebo vylepšené membránové klávesnice s tzv. „plunger“ technologií? Nejen na to se dále zaměříme.

Tesoro Durandal.
Tesoro Durandal.

Pozorný a pravidelný čtenář už možná zbystřil. Na podzim jsme totiž měli ve srovnání ještě další dvě klávesnice od Tesora – luxusní hliníkovou Coladu Saint s Cherry MX a Loberu Supreme s čínskou kopií spínačů Cherry: Kailh. Obě klávesnice ale nepatřily mezi ty nejlevnější a to ani v porovnání s ostatními mechanikami. U dnes testovaných modelů je to jinak – Lobera i Durandal se dají sehnat v českých obchodech za cenu nižší než dva tisíce korun, což je pro mnoho zájemců o novou herní klávesnici zajímavá nabídka.

Alternativa mechanik Tesoro Lobera vs. Durandal s Cherry MX

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning