amd-phenom-9600-black-edition-test-pretaktovani
PCTuning Článek

AMD Phenom 9600 Black Edition - test přetaktování

Z. Obermaier

Z. Obermaier

28. 1. 2008 01:00 82

Seznam kapitol

1. Procesor Phenom na začátku roku 2008 2. Phenom 9600 Black Edition v redakci 3. Testovací systém a přetaktování 4. Přetaktování - Teorie 5. Tipy, které je nutné dodržet 6. Zhodnocení a závěr ...

Uvedení procesorů architektury K10 pro desktop bylo spíše rozpačité. Výkonově nejsou nové procesory špatné, v přetaktování ale za konkurencí notně zaostávají. Tuto pošramocenou reputaci by měl vylepšit nový procesor s odemčeným násobičem, série "Black Edition". Pojďme se na nadějný procesor a jeho možnosti přetaktování podívat.

Reklama
Reklama
AMD Phenom 9600 Black Edition - test přetaktování

Stále jde o ten stejný Phenom, který jsme již jednou testovali. Stejná revize B2 předurčila jeho možnosti přetaktování dříve, než jsem čip dostal do ruky. Proti prvotnímu testu je tu ale pozitivní posun a frekvence 2800MHz není na nativní čtyřjádro vůbec špatná (při použitém nízkém napětí). Z pohledu dražšího Intel Q6600 je Phenom bezkonkurenčně lepší, na frekvenci 2500MHz a výše se určitě podaří přetaktovat každý model "Black Edition". Na tomto taktu bude tento čip výkonnější než zmíněné čtyřjádro konkurence. Z pohledu možného navýšení výkonu přetaktováním jsou na tom ale procesory konkurence mnohem dále, v tomto směru mají Phenomy ještě co dohánět. Zdá se, že do uvedení nové revize B3 nemá cenu další Phenomy testovat, výsledky budou jistě velmi podobné.

Všichni příznivci AMD svorně upírají svůj zrak a naděje právě k revizi B3 a doufají, že s ní přijde vyřešení většiny problémů stávajících Phenomů. Jestli se tak ale nestane, bude situace pro procesorovou divizi tragická. Prodej čipů za dumpingové ceny, včetně tříjader situaci nemůžou zachránit. Spása se skrývá v povedené a dobře přetaktovatelné revizi B3. Držíme AMD palce, aby se B3 povedla a my všichni jsme se dočkali konečně dobře přetaktovatelných a rychle taktovaných Phenomů.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning