ASUS Rampage III Extreme - sázka na extrémní jistotu
PCTuning Článek

ASUS Rampage III Extreme - sázka na extrémní jistotu

Jakub Carda

Jakub Carda

15. 6. 2010 03:00 7

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Představení, obsah příslušenství, specifikace 3. Představení, specifikace, software 4. Bližší pohled
5. BIOS a přetaktování 6. Testy 7. Závěr a hodnocení

Dnešním dnem budeme pokračovat recenzí velmi dlouho očekávaného absolutního high-endu na poli základních desek pro patici Intel LGA1366. Konkrétně si představíme novou desku z edice Republic of Gamers od firmy ASUS a nemůže to býti žádná jiná, než třetí edice základní desky Rampage Extreme.

Reklama
Reklama

Je to už poměrně dávno co byla vydána první verze desky Rampage s čipovou sadou Intel X58, pro nejvyšší řady procesorů Intel Core i7. Přesněji rok a půl, kdy do teď tedy ASUS neměl na trhu žádný ekvivalent pro největší počítačové hráče a ladiče výkonu, to se ovšem mění a nyní přichází s modelem Rampage III Extreme.

ASUS Rampage III Extreme - sázka na extrémní jistotu

Konkurence má na trhu totiž již celkem dlouho desky s podporou nových standardů jako je například Gigabyte X58A-UD7 s USB3 a SATA 6Gb/s. ASUS tedy nemohl dlouho otálet a přináší další základní desku z edice Republic of Gamers, Rampage III Extreme. Mimo zmíněné nové rozhraní, deska přináší všechny funkce a možnosti jako je čtveřice PCI-E x16 slotů pro ultimátní grafické systémy SLI a CrossFire, dvojice přídavných osmipinových napájecích konektorů pro procesor a mnoho dalšího.

ASUS Rampage III Extreme - sázka na extrémní jistotu

ASUS Rampage III Extrem, ovšem není deska jen pro PC hráče, ale zejména pro extrémní přetaktovávače, jejichž pracovny nejsou zaplněné ničím jiným než obrovskými nádobami s kapalným dusíkem. Na desce totiž najdete velké množství funkcí, právě určených pro extrémní podmínky, které chlazení procesoru kapalným dusíkem s teplotou - 196° Celsia obnáší.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning