ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her
Článek ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her

ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her

Petr Diviš

Petr Diviš

4. 4. 2018 03:00 48

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení a specifikace 3. Design, ergonomie a možnosti připojení 4. OSD nabídka – možnosti nastavení
5. Barvy, pozorovací úhly a podsvícení 6. Hry a odezva při 60 Hz a 144 Hz 7. Hry a odezva v režimu FreeSync 8. Závěr – hodnocení

Dnes tu máme na recenzi něco většího. Superširokoúhlý ROG Strix XG35VQ s úhlopříčkou 35 palců. Jeden z nejnovějších herních monitorů ASUS. Displej má úžasné rozlišení 3440 × 1440 bodů s podporou až 100 Hz včetně režimu Freesync. Pořádně jsme jej přes měsíc testovali, a tak přesně víme, co od něj očekávat.

Reklama
Reklama
ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her

ASUS XG35VQ je ve výsledku velice povedeným monitorem. Jeho mínusy plynou jen z použitého typu panelu, který je na využití jako herní panel asi nejméně vhodný. VA vždy nabízelo a nabízí stále nejméně vyrovnanou odezvu ze všech technologií. Kvůli tomu výrobci u VA bojují s nastavením odezvy. ASUS XG35VQ nabízí velmi detailní nastavení odezvy v šesti možných stupních. I tak ale je panel ve spoustě barevných přechodech velice pomalý, zatímco v jiných již předvádí překmity.

Díky technologii FreeSync s rozsahem 48 až 100 Hz včetně LFC je herní výkon monitoru velice dobrý. Plynulost obrazu je tak vždy perfektní a jediným nedostatkem tak může být odezva. Tu ale lepší čekat od VA nelze. ASUS ji dokázal nastavit rozumně, a tak hraní her je v pořádku až na občasné (pro VA typické) duchy. dobrou zprávou je, že i přes vysoké rozlišení monitor netrpí na znatelný inputlag. Celkově jsou herní výkony dobré.

VA panely nejsou obecně vhodné na kritickou práci s grafikou, ale nastavením barev vás ASUS také nezklame. Barevný gamut s přehledem překrývá uvedených 100% sRGB. Tovární nastavení barev je také velmi dobré a po ručním seřízení bílého bodu takřka dokonalé. Díky tomu vám bude XG35VQ zobrazovat barvy her a filmů tak, jaké by měly opravdu být. Upravit si je dáme můžete sami díky detailním nastavením anebo si vybrat jeden z připravených profilů pro hry.

Čím vás ale monitor příliš nepotěší, je cena. S tímto stejným AMVA panelem nalezneme na trhu výrazně levnější modely u konkurence. Nebýt ceny, zasloužil by si od nás i stříbrné ocenění. Jedná se o celkem povedený monitor, hodící se jak na hry, tak na filmy. Ani jako pracovní nástroj vás nezklame díky vysokému rozlišení. Vzhledem k ceně a zaměření monitoru bych ale očekával i lepší výsledky v odezvě. To je vzhledem k AMVA panelu nerealizovatelné a tak si odnáší pouze bronzové ocenění.

ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her

ASUS ROG Strix XG35VQ od nás získává bronzové ocenění díky skvělému barevnému nastavení, dobrým herním výsledkům a povedenému designu.

ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her

 
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning