ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her
i Zdroj: PCTuning.cz
Monitory Článek ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her

ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her | Kapitola 8

Petr Diviš

Petr Diviš

4. 4. 2018 03:00 48

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení a specifikace 3. Design, ergonomie a možnosti připojení 4. OSD nabídka – možnosti nastavení
5. Barvy, pozorovací úhly a podsvícení 6. Hry a odezva při 60 Hz a 144 Hz 7. Hry a odezva v režimu FreeSync 8. Závěr – hodnocení

Dnes tu máme na recenzi něco většího. Superširokoúhlý ROG Strix XG35VQ s úhlopříčkou 35 palců. Jeden z nejnovějších herních monitorů ASUS. Displej má úžasné rozlišení 3440 × 1440 bodů s podporou až 100 Hz včetně režimu Freesync. Pořádně jsme jej přes měsíc testovali, a tak přesně víme, co od něj očekávat.

Reklama
ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her
i Zdroj: PCTuning.cz

ASUS XG35VQ je ve výsledku velice povedeným monitorem. Jeho mínusy plynou jen z použitého typu panelu, který je na využití jako herní panel asi nejméně vhodný. VA vždy nabízelo a nabízí stále nejméně vyrovnanou odezvu ze všech technologií. Kvůli tomu výrobci u VA bojují s nastavením odezvy. ASUS XG35VQ nabízí velmi detailní nastavení odezvy v šesti možných stupních. I tak ale je panel ve spoustě barevných přechodech velice pomalý, zatímco v jiných již předvádí překmity.

Díky technologii FreeSync s rozsahem 48 až 100 Hz včetně LFC je herní výkon monitoru velice dobrý. Plynulost obrazu je tak vždy perfektní a jediným nedostatkem tak může být odezva. Tu ale lepší čekat od VA nelze. ASUS ji dokázal nastavit rozumně, a tak hraní her je v pořádku až na občasné (pro VA typické) duchy. dobrou zprávou je, že i přes vysoké rozlišení monitor netrpí na znatelný inputlag. Celkově jsou herní výkony dobré.

VA panely nejsou obecně vhodné na kritickou práci s grafikou, ale nastavením barev vás ASUS také nezklame. Barevný gamut s přehledem překrývá uvedených 100% sRGB. Tovární nastavení barev je také velmi dobré a po ručním seřízení bílého bodu takřka dokonalé. Díky tomu vám bude XG35VQ zobrazovat barvy her a filmů tak, jaké by měly opravdu být. Upravit si je dáme můžete sami díky detailním nastavením anebo si vybrat jeden z připravených profilů pro hry.

Čím vás ale monitor příliš nepotěší, je cena. S tímto stejným AMVA panelem nalezneme na trhu výrazně levnější modely u konkurence. Nebýt ceny, zasloužil by si od nás i stříbrné ocenění. Jedná se o celkem povedený monitor, hodící se jak na hry, tak na filmy. Ani jako pracovní nástroj vás nezklame díky vysokému rozlišení. Vzhledem k ceně a zaměření monitoru bych ale očekával i lepší výsledky v odezvě. To je vzhledem k AMVA panelu nerealizovatelné a tak si odnáší pouze bronzové ocenění.

ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her
i Zdroj: PCTuning.cz

ASUS ROG Strix XG35VQ od nás získává bronzové ocenění díky skvělému barevnému nastavení, dobrým herním výsledkům a povedenému designu.

ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her
i Zdroj: PCTuning.cz

 
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama