ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her
Článek ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her

ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her

Petr Diviš

Petr Diviš

4. 4. 2018 03:00 48

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení a specifikace 3. Design, ergonomie a možnosti připojení 4. OSD nabídka – možnosti nastavení
5. Barvy, pozorovací úhly a podsvícení 6. Hry a odezva při 60 Hz a 144 Hz 7. Hry a odezva v režimu FreeSync 8. Závěr – hodnocení

Dnes tu máme na recenzi něco většího. Superširokoúhlý ROG Strix XG35VQ s úhlopříčkou 35 palců. Jeden z nejnovějších herních monitorů ASUS. Displej má úžasné rozlišení 3440 × 1440 bodů s podporou až 100 Hz včetně režimu Freesync. Pořádně jsme jej přes měsíc testovali, a tak přesně víme, co od něj očekávat.

Reklama
Reklama

Dnes zajisté potěšíme fanoušky větších úhlopříček u monitorů pro PC. Nejnovější ASUS ROG Strix XG35VQ má téměř devadesáticentimetrovou úhlopříčku, a tak je na něm hraní her přeci jen jiný zážitek než na běžných 24 až 27palcových monitorech. K tomu se navíc jedná o displej s poměrem stran 21:9 a zakřivením 1800R. Nejen že to přináší do her extra velký zorný úhel, ale je i vhodným kandidátem na sledování filmů. Jen si pro něj musíte na stole vytvořit trochu více místa.

ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her

Monitor je postaven na displeji s technologií VA. Mělo by se jednat o panel z produkce AU Optronics, takže jeden z nejnovějších AMVA panelů. Proto bude nejzajímavější sledovat odezvu proti minule testovanému SVA panelu. ASUS se na svých stránkách, ale i na krabici chlubí logem Extreme Low Motion Blur. Takže co se týče odezvy, určitě odpouštět nebudeme. Zvláště když monitor je propagován jako herní a cenovku má nastavenou také odvážně vysoko.

Stejně jako dříve testovaný ASUS PG27VQ, postavený na TN panelu, má i XG35VQ moderní designový doplněk v podobě Aura RGB LED osvětlení. V tomto ohledu se nijak neliší od zbytku monitorů ze série XG. Na spodní straně stojanu také naleznete onen červený projektor loga. Vše je naštěstí ovladatelné přes OSD nabídku monitoru a po pár nočních rainbow party můžete vše povypínat a nerušeně hrát hry.

ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her

Nás opravdu LED ozdoby nezajímají a zaměříme se pouze na kvalitu obrazu. Ta je u jakéhokoliv monitoru to nejdůležitější. Na takovém obrovi bude zajímavé sledovat i vliv pozorovacích úhlů VA panelu. Vlastně pozorovací úhly jsou to, z čeho jsem už před zápůjčkou měl trochu obavy, a i proto dnes tuto recenzi čtete. Je to první 35" displej s poměrem stran 21:9 na mém stole. U tak širokého panelu je vliv pozorovacích úhlů už znatelný.

Monitor má dále i vysoké rozlišení 3440 × 1440 bodů, takže FreeSync zde bude mít šanci ukázat, co umí, neboť ASUS Radeon R9 290 nemá tolik sil, aby toto rozlišení zvládal s rychlostí 60 a více fps. Samozřejmě chování ve hrách bude vyzkoušeno i na grafické kartě Nvidia (GTX 980 Ti), kde se XG35VQ chová jako standardní 100Hz displej.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning