ASUS ROG Zephyrus Duo 15: fantastický stroj s dvojicí 4K LCD
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek ASUS ROG Zephyrus Duo 15: fantastický stroj s dvojicí 4K LCD

ASUS ROG Zephyrus Duo 15: fantastický stroj s dvojicí 4K LCD

Z. Obermaier

Z. Obermaier

25. 8. 2020 03:00 24

Seznam kapitol

1. Tenké herní dělo se dvěma 4K LCD! 2. Představení, balení a specifikace 3. Vlastnosti počítače 4. Asus Zephyrus Duo 15 – hardware I. (CPU, GPU) 5. Asus Zephyrus Duo 15 – Hardware II. (disky, paměť) 6. BIOS a software 7. Zpracování, konektory a repro
8. Klávesnice, chlazení a teploty 9. Baterie a výdrž, spotřeba 10. Výkon procesoru (Core i9–10980HK) 11. Testy herního výkonu (RTX 2080 Super Max–Q) 12. Hraní ve 4K 13. Závěr

Testoval jsem už desítky notebooků, levných i s cenou atakující dvě stě tisíc. To vše ale nebylo nic proti tomuto Asusu. Dva displeje 3840 × 2160 a 3840 × 1100 bodů, brutální výkon, unikátní chlazení s tekutým kovem místo běžné teplovodivé pasty. Tohle je revoluce pro tvůrce obsahu a (hodně) bohatě hráče.

Reklama

Tenké herní dělo se dvěma 4K LCD!

ASUS ROG Zephyrus Duo 15: fantastický stroj s dvojicí 4K LCD
i Zdroj: PCTuning.cz

Trh herních notebooků je dnes velmi rozsáhlý, nejvýkonnější procesory má AMD o tom není pochyb. Bohužel, výrobci stále jednou ještě v trendu, že to nejlepší na trhu je postavené na Intelu. Ano, lze koupit notebook s výkonným CPU od AMD, ale jde většinou o nudné „krabice“ s málo výkonnou grafikou, bez nových funkcí a specialit. Jednu takovou výjimku s procesorem AMD a highendovým GPU pro vás otestujeme příští týden jako jedni z prvních vůbec. Zpět ale k highend trhu obecně, ten stále zatím patří Intelu.

Obrázek ukazuje současnou situaci notebooků ROG. Nejvýkonnější stroje patří do segmentu, která Asus nazval AAA Gaming. Nejvýkonnější kategorie (Muscle) je špička, ale doba ohromných laptopů asi skončila. Na trhu je pouze jediný ROG Beast. V nejvyšší herní třídě pak následuje řada Slim a Classic. Právě Classic je také důkazem, že doba pokročila. Ani zde totiž už nejsou v nabídce tlusté a těžké stroje. Vše už je založeno na základu tenčích a lehčích laptopů. Slim je pak kapitola sama pro sebe, protože to je exklusivní kategorie s luxusním zpracování a vysokým výkonem. Tam patří dnes testovaný stroj.

ASUS ROG Zephyrus Duo 15: fantastický stroj s dvojicí 4K LCD
i Zdroj: PCTuning.cz

I když zde je důležitý zejména vzhled, podstatné jsou také komponenty. Dovnitř malého těla se vešel výkonný procesor architektury Comet Lake, Core i9–10980HK s osmi jádry a Hyper–Threading. Hry solidně rozhýbe GeForce RTX 2080 Super Max–Q s 8GB vlastní paměti. Počítač umí přepínat mezi GPU, tedy je v nízké zátěži opravdu úsporný. Operační paměť systému DDR4–3200 MHz má kapacitu 32 GB což je skvělá hodnota. Disková výbava je luxusní též. Dva ultra výkonné 1 TB GB SSD disky v RAID, kapacita 2 TB je dnes už takové minimum. Třetí disk osadit ale nelze.

ASUS ROG Zephyrus Duo 15: fantastický stroj s dvojicí 4K LCD
i Zdroj: PCTuning.cz

Naprosto geniální jsou oba displeje, ten hlavní má certifikace Pantone a umí G–Sync. Můžete si vybrat ze dvou provedení. Buď IPS s rozlišením 3840 × 2160 bodů, nebo herní 1920 × 1080, ale až s 300 Hz panelem. První volba je pro tvůrce obsahu, druhá pro hráče. Já testuji variantu 4K. Druhý displej je dotykový, s rozlišením 3840 × 1100, ten je doplňkový a co vše umí a k čemu se hodí si necháme do samostatné kapitoly. Obraz obou je perfektní.

To ale není všechno. Počítač je vybaven kvalitní podsvícenou klávesnicí, zvukovým výstupem z čipu ESS a několika výstupy na monitory. Vzhledem k topícímu procesoru od Intelu je použit tekutý kov místo běžné pasty. Také systém vyklápění druhého LCD je unikátní, ovšem nejde jen o efekt. Má to své výhody, hlavní je náklon LCD vzhledem k uživateli, ale také jsou pod ním skryté nasávání vzduchu pro chlazení. Asus zabil několik much jednou ranou, jak se říká.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama