Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s lepší strojovnou
Článek Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s lepší strojovnou

Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s lepší strojovnou

Václav Vlček

Václav Vlček

29. 4. 2021 03:00 36

Po mnoha letech s naší starou dobrou Joomlou, která poháněla web od prehistorických dob a s mírnými úpravami plus lehkými upgrady nám vydržela až dodnes, tu máme konečně nový design. A nový web. A nový redakční systém. Všechno bude nové, krásné a lepší! Pomozte nám to otestovat.

Reklama
Reklama

Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s lepší strojovnou

Hledání nejstaršího článku v našem redakčním systému byl trochu oříšek, ale nakonec se mi povedlo najít krásnou ukázku z roku 2003. Ano, web pctuning.cz si můžete číst už přes 18 let a pořád se nám daří přinášet nové články a recenze. Pro zajímavost se podívejte na jeden z nejstarších článků na webu, pojednávající o grafických kartách dostupných v roce 2003. Psal ho tehdy Mirek Jahoda, později dlouholetý šéfredaktor konkurenčního extrahardware.cz, dnes už cnews.cz. 

Tady je článek v designu stávajícího webu a schválně si ho srovnejte s novou, vylepšenou verzí. A klidně si i počtěte o tom, jaké grafické karty tu byly před 18 lety a kam se to za tu dobu posunulo. Zpříjemní to čekání na lepší časy, kdy se ty grafiky zase objeví v obchodech a třeba i půjdou koupit.

Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s lepší strojovnou

Vyzkoušejte nový web na stránkách BETA.PCTUNING.CZ

Co je nového?

Ale zpátky k webu. Hlavní novinkou, se kterou jsme se hodně prali a stála opravdu dost práce je responzivita webu. Konečně nebudete muset na mobilech hledat ten správný zoom a ladit čitelnost. Všechno by se mělo pěkně přizpůsobit velikosti obrazovky a přeformátovat se tak, aby to bylo čitelné i mobilech. Nebo tabletech. Nebo ledničkách a jiných udělátkách, kde budete náš web v dalších letech sledovat. Snažili jsme se, co to šlo, aby stránky byly použitelné na všech myslitelných zařízeních. Teda verzi pro chytré hodinky ještě nemáme, ale až bude potřeba, třeba ji uděláme!

 

Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s lepší strojovnou
Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s lepší strojovnou

 

 

Do nového systému jsme samozřejmě přenesli celý archiv článků, které před 18 lety a možná ještě dřív začal psát Jirka Kwolek a jeho parta nadšených redaktorů. Hodně jsme se snažili, aby články fungovaly a byly čitelné, bez vypadaných obrázků a jiných trablů, které se prostě občas stávají při přechodech na nové redakční systémy.

Nový design webu z velké části vychází z tradičního uspořádání, tak se snad ani na nové verzi neztratíte. Články najdete v hlavním bloku, novinky po straně. Nový design nám umožní přepnout si zobrazení do tmavého režimu pro pohodlné noční čtení.

Beta PCTUNING.cz v novém kabátě a s lepší strojovnou

Diskutovat pod články a novinkami budete moct nadále jako dřív, povedlo se nám přenést uživatelské účty ze starého webu. V rámci zabezpečení vám ale před prvním přihlášením pošleme mail s možností nastavit nové heslo. Registrace už nově není svázaná s diskuzním fórem, budete mít vlastní uživatelský profil na magazínu a můžete si tam třeba nastavit svojeho avatara. Změna hesla a uživatelského profilu pak také probíhá na magazínu. Pokud už po těch letech nemáte přístup k mailu, který jste použili k registraci na fórech, a chcete svojí starou přezdívku do diskuze, napište nám sem. Zkusíme to nějak vyřešit.

S novým webem také čeká vylepšený kabátek naše diskuzní fóra. Upgrade na poslední verzi phpBB 3.3 a samozřejmě také nová responzivní šablona. Takže půjde snadno diskutovat a číst i na mobilech.

Pomozte nám web odladit

Samozřejmě víme, že nic na světě není perfektní a dokonalé. Na první dobrou zvládá věci snad jedině Chuck Norris, který umí dělit nulou a nějaké nové weby si dává jako předkrm k snídani. Nebojte se nám dát vědět o jakékoliv chybce, na kterou narazíte. Nebo klidně pište tipy, co by se ještě dalo vylepšit a nebo poštelovat tak, aby to fungovalo lépe. Pište nám v diskuzi pod článkem na starém webu, nebojte se komentovat i na novém a zároveň máme i diskuzní vlákno na fórech.

Betaverze poběží nějakou dobu, posbíráme připomínky, otestujeme jak si systém poradí s návalem čtenářů, zapracujeme připomínky a pak z bety uděláme ostrý web. A konečně si nás po těch letech budete moci přečíst na všech zařízeních a s maximálním komfortem.

Vyzkoušejte nový web na stránkách BETA.PCTUNING.CZ

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning