Boost My PC 9: hurá na Slovensko
i Zdroj: Pctuning
Sestavy Článek Boost My PC 9: hurá na Slovensko

Boost My PC 9: hurá na Slovensko

Michal Šimonek

Michal Šimonek

17. 8. 2016 03:00 41

Seznam kapitol

1. Krátce pro začátek něco o projektu 2. Použité komponenty v kostce 3. LCD a příslušenství 4. Podrobnější info a nastavení CPU a RAM
5. Výkon PC v základu i po přetaktování 6. Výledky po přetaktování II.: výkon CPU a hry 7. Fotky finální case 8. Závěrečné foto celého PC a video

Devátý díl Boost my PC je zde. Tento kousek počítače vycestoval až za hranice, do sousedního Slovenska. Pořádně se projel a vycestoval nejdál ze všech výherních mašin. A zajímavý nebyl jen netradičním vzezřením, zbyl nám i čas pohrát si s nastavením a popohnat jej. Podíváme se i na to, jak to pomohlo výkonu.

Reklama
Boost My PC 9: hurá na Slovensko
i Zdroj: Pctuning

Půlrok je za námi a s ním už devátý díl Boost my PC. Už teď můžu prozradit, že kdybyste měli chuť zúčastnit se jubilejního soutěžního dílu, mohu vám to jen doporučit (již mám v hlavě plán na většinu komponent, ze kterých se bude skládat).

Hned na úvod si povíme něco k pozadí soutěže, než začnou padat dotazy typu „proč tam není GTX 1080“, a nebo ˜„proč jste nepočkali, až vyjde to a ono“.

Soutěž má již několikaletou tradici a vyhrát může téměř kdokoliv. Stačí co nejoriginálněji (avšak smysluplně) natočit video o sobě a svém současném počítači. Jakmile je porotou vybraný výherce, rozjíždí se již samotná stavba počítače.

Komponenty ale musíme domlouvat s větším předstihem, a protože se i partneři chtějí blýsknout, většina z nich spadá do highendu. V případě této sestavy to znamená, že jednotlivé komponenty jsme sháněli už v dubnu (kdy ještě málokdo tušil, jaká nadílka karet nás v létě čeká) a v té době už se výráběl i case.

Protože běžní uživatelé a výherci nebývají hardwaroví experti, na případném vodní chlazení se předem domlouváme jen u těch šikovnějších, kteří zvládnou údržbu takového systému (doplnění kapaliny, případně výměna celého okruhu při čištění). Poslední měsíc pak probíhá finální dotáčení a samotný střih a editace videa.

A samozřejmě před letními prázdninami již mnoho z nás plánuje ať už dovolené a nebo různé pracovní cesty, takže bylo nutné sladit i termíny.

Zainteresování účinkující

Tato soutěž by bez přispění PC Tuningu možná ani nevznikla, redakci jsem zastupoval já a občasný pisatel a casemoder Filip.

Nemohla chybět populární moderátorka a nadšená hráčka konzolí Alžběta Trojanová. Moderování jsme se účastnili i my, ale bez Bětky by to prostě nebylo ono.

Za kamery se postavili noví lidé a scénář měl na starost Jirka Bystřický.

Boost My PC 9: hurá na Slovensko
i Zdroj: Pctuning

Hlavní aktérka nakonec chyběla u předávání PC, měla totiž pracovní povinnosti v zahraničí.

Boost My PC 9: hurá na Slovensko
i Zdroj: Pctuning

Hlavní moderátorka Bětka a pózování u výherního BMPC v díle číslo 5.

Další známou osobou a hercem byl Youtuber MenT, který si natáčení doslova užívá, poděkování patří i týmu kameramanů.

Boost My PC 9: hurá na Slovensko
i Zdroj: Pctuning

MenT ve špatné Vánoční náladě ve stylu Pelíšků, vysněné boty totiž nedostal.

Výhercem se stal Martin z dalékého Zvolena na Slovensku. Ze svého nového PC byl skutečně unešený. Jedná se už o druhého slovenského výherce Boost My PC, nicméně poprvé jsme za ním vyráželi do jeho rodné země.

Boost My PC 9: hurá na Slovensko
i Zdroj: Pctuning

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning