Boost My PC speciál: zelená není jen tráva
i Zdroj: Pctuning
Návody Článek Boost My PC speciál: zelená není jen tráva

Boost My PC speciál: zelená není jen tráva

Michal Šimonek

Michal Šimonek

11. 12. 2014 03:00 34

Seznam kapitol

1. Zelená je MenT 2. Použité komponenty – deska, CPU, GPU 3. Další komponenty – zdroj, SSD, disk, paměti 4. Vodní komponenty ve zkratce 5. Pár fotografií ze stavby PC 6. Finální fotogalerie, video a závěr

Velcí Youtubeři se stávají v posledních letech skoro až modlou mnoha náctiletých. Sledovanost jejich kanálů je nadmíru vysoká a jejich popularitu minimálně u mladší generace lze dost možná srovnávat s českými celebritami. A i proto vznikl speciální díl Boost My PC, ve kterém jsme připravili počítač pro streamování a vlogy jednoho ze známých českých Youtuberů.

Reklama
Boost My PC speciál: zelená není jen tráva
i Zdroj: Pctuning

Tento díl byl prostě jiný, atypický, a hektický, protože na vše bylo velmi málo času. Nakonec ale uvidíte, že ten výsledek za trochu námahy opravdu stál.

Zainteresovaní účinkující

Na tomto projektu se kromě mě podílel ještě LamKa jako casemoder, který byl schopen zhotovit své dílo ve velmi krátkém čase (během 3 týdnů) a klasicky také podnik Hitpoint.CZ, který se postaral o produkci.

A kdo že je ten MenT? Aktuální světoví i čeští Youtubeři jsou často vzorem pro děti a náctileté (cca 8–19 let). K nenucené komunikaci se svými fanoušky jim slouží kanál na Youtube. Mívají i kolem 500 tisíc příznivců, a to je vskutku vysoké číslo. I díky počtu odběratelů a počtu shlédnutí videí si mohou Youtubeři slušně vydělat a být takzvaně za vodou.

V podmínkách českého internetu nejsou čísla tak obrovská jako ve světě. Právě MenT patří k těm nejvýznamnějším v České republice. Hlavní náplní videí na Youtube jsou videoblogy, záznamy her (převážně Minecraft), streamování a nebo zábavné herní vlogy.

Youtube kanál
i Zdroj: Pctuning
Youtube kanál

Každý Youtuber potom využívá i sociálních sítí. Díky tomu mají fanoušci pocit, že se jim hvězda věnuje osobně a občas jim i na něco odpoví v komentářích. Příkladem je Facebook nebo Instagram. Zde mohou pak propagovat i vlastní e-shopy, kde za přijatelné ceny nabízejí různé propagační předměty jako nálepky, náramky, trika, kšiltovky apod.

Boost My PC speciál: zelená není jen tráva
i Zdroj: Pctuning

Sociální sítě.

Nás však zajímá zcela něco jiného a to jsou počítače a vše s tím spojené. O MenTovi se všeobecně ví, že miluje zelenou barvu a nevyužít tento prvek by byla škoda. Bylo proto nadmíru jasné, že volba padne tentokrát na zelenou nVidii a také zakomponování zelených barviček do útrob i vnějšku samotné PC skříně.

Boost My PC speciál: zelená není jen tráva
i Zdroj: Pctuning

Casemodder LamKa se souhlasem autora využil už hotový koncept skříně Model 01. Stačilo case vyrobit, udělat na ní pár drobných úprav a pak už jen osadit komponenty.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning