Chladíme HTPC: test nízkoprofilových chladičů
PCTuning Článek

Chladíme HTPC: test nízkoprofilových chladičů

Jakub Holeček

Jakub Holeček

18. 1. 2017 03:00 26

Seznam kapitol

1. Chladíme HTPC: test nízko profilových chladičů 2. Vliv orientace zdroje na teploty, testovací metodika 3. Alpenföhn Silvretta 4. Arctic Freezer 11 LP 5. Noctua NH-L9i 6. Silverstone Argon AR05 7. SilverStone NT07
8. Zalman CNPS2X 9. Výsledky testů – automatická regulace otáček 10. Výsledky testů – stejná hlučnost 11. Výsledky testů – maximální výkon 12. Výsledky testů – poměr cena/výkon 13. Závěr

Počítač do obýváku je specifická disciplína, kde se musí sejít rozumný výkon, malý form factor a velmi tiché chlazení. Výběr nejlepšího chladiče není tak snadný, jak se může zdát, chlazení v malých skříních má svá specifika. Přesvědčte se, že cena v případě výběru chladiče není až tak důležitá jako vlastní invence a chvilka strávená pokusy.

Reklama
Reklama

Závěr

V první části testu mi prošlo rukama sedm chladičů různé ceny a kvality. Pokud bych nevěděl, že mě ještě čeká druhý díl s většími chladiči, byl bych na vážkách, co vybrat.

Určitě vím, že by má ruka nesáhla po chladičích Arctic Freezer 11 LP, Silverstone Argon AR05, SilverStone NT07 a Zalman CNPS2X. Actic Freezer by v jiných podmínkách asi předvedl lepší výkon, ale bohužel test byl nastaven jasně. Definivně nejlepší byla Noctua NH-L9i, a to jak výkonem, příslušenstvím, zpracováním a produkovaným hlukem.

Chladíme HTPC: test nízkoprofilových chladičů

Pokud ale porovnám cenu s chladičem z dílny Alpenföhn, prvenství musím přiřknout jemu, protože rozdíl ve výkonu zdaleka neodpovídá rozdílu v ceně.

Chladíme HTPC: test nízkoprofilových chladičů

Ale neberte to jako ortel definitivní, v další části k naměřeným výsledkům malých chladičů doplníme ještě následující nízkoprofilové chladiče větších rozměrů:

  • Akasa Nero LX 2
  • Cooler Master GeminII M4
  • Noctua NH-L12
  • SCYTHE Big Shuriken 2 Rev. B
  • Thermal Right AXP - 100 R

Za zapůjčení chladičů Noctua NH-L9I a Alpenföhn Silvretta děkujeme společnosti JSComputers

Za zapůjčení dalších chladičů do testu děkujeme internetovému obchodu Alza.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning