Chuwi Hi10 Pro aneb je libo čínský ultratablet se 2 OS?
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Chuwi Hi10 Pro aneb je libo čínský ultratablet se 2 OS?

Chuwi Hi10 Pro aneb je libo čínský ultratablet se 2 OS?

Filip Eckstein

Filip Eckstein

20. 12. 2016 07:00 11

Seznam kapitol

1. Balení a příslušenství 2. Konektory a specifikace 3. Displej, zvuk a kamery 4. Testy disku, μSD slotu a internetového připojení 5. Testy výkonu a výdrže 6. Hodnocení a závěr

Dnes se podíváme na čínský tablet (či chcete-li 2 in 1) z dílen společnosti Chuwi. Kromě dualboot OS (Android Remix OS i Windows 10) a solidního HW základu je rovněž zajímavý svojí cenou. Jeho staršího brášku Chuwi HI10 jsme na PCTuningu testovali již dříve. Jak si ale tento čínský ultratablet bude stát v testu ve verzi Pro?

Reklama

Dříve byl nákup elektroniky od neznámých čínských výrobců sázkou do loterie. Takový kus techniky z eBaye sice potěšil naši pěněženku svojí neuvěřitelně nízkou cenou, avšak zanedlouho nadšení zpražila otřesná kvalita mizerným dílenským zpracováním počínaje a bídným výpočetním výkonem konče. Doba ale pokročila, a tak už dnes sem tam narazíme na nějaký ten opravdu pěkný kousek elektroniky za parádní cenu. Mezi takové kousky lze bezesporu řadit i nový čínský ultratablet. O Chuwi Hi10 Pro jsme vás již informovali v listopadu. Dnes se na něj však podíváme trochu více zblízka. Do testu jsme tentokrát přizvali i volitelnou klávesnici.

Rozbalujeme

Chuwi Hi10 Pro a klávesnice jsou dodávány v docela skromných a na pohled obyčejných krabičkách, které toho snad kromě výrobce o svých útrobách navenek příliš neprozrazují.

Balení, v němž je tablet PC dodáváno.
i Zdroj: PCTuning.cz
Balení, v němž je tablet PC dodáváno.

Příslušenství a klávesnice

Balení mimo počítače samotného obsahuje samozřejmě i 5V/3A nabíjecí adaptér (s konektorem USB-C), který by měl papírově nabít počítač orientačně za 3-4 hodiny. Obrovským mínusem přibalené nabíječky je však poměrně nepraktická délka kabelu, která činí pouze něco okolo 70 cm. Ve většině případů tak nabíječka nedosáhne ze stolu k zásuvce u země, což práci v průběhu nabíjení značně komplikuje.

K tabletu je možno dokoupit i klávesnici, čímž ho přetransformujeme na desetipalcový netbook vhodný i k serióznější práci. Klávesnice je dílensky velmi kvalitně zpracována. Pochválit lze zejména uchycení tabletu, který zajišťují dvě magnetické svorky. Tablet na klávesnici drží velmi pevně a navíc lze jeho displej téměř libovolně naklápět, což u tabletových hybridů není vždy samozřejmostí. Přenášet ho pak můžeme zavřený stejně jako běžný notebook.

Klávesám v zásadě není moc co vytknout. Připojením klávesnice k tabletu navíc získáme jako bonus dva USB konektory. Tím však náš tablet také trošku přibere, a to o celých 545 gramů.

Klávesnice a USB-C nabíjecí adaptér.
i Zdroj: PCTuning.cz
Klávesnice a USB-C nabíjecí adaptér.

Neposedný touchpad

Touchpad, který připojením klávesnice získáme, je bohužel docela malý. Práce s ním by tedy mělo představovat spíše nouzovou záležitost než denní rutinu. Touchpad navíc velmi trpí některými „chytrými“ gesty vestavěnými ve Windows 10. Často se tedy při práci s touchpadem stává, že všechna otevřená okna zničeho nic spadnou na lištu a před námi se zobrazí plocha ve své plné kráse. Tato gesta lze k ještě většímu neštěstí celé situace jen velmi komplikovaně vypnout (je nutný zásah do registrů Windows 10).

A nakonec tablet samotný

Tablet samotný se může pochlubit tělem z odolného hliníku a docela přijatelnou váhou, která činí příjemných 532 gramů při tloušťce 8,5 mm.

Povrch tabletu je na dotek příjemný a na zadní straně po doteku dlaně nezůstávají viditelné stopy po prstech. Pocitově působí konstrukční provedení tabletu robustně a kvalitně. Lesklé hrany jsou ostře vybroušené a evokují luxusní dojem.

Po připojení ke klávesnici je tablet stabilní a nevypadává, ani když je položený kupříkladu na klíně. K vyjmutí z klávesnice je naopak potřeba vyvinout sílu větší. Poškození tabletu však při opatrné manipulaci nehrozí.

Po připojení ke klávesnici se z tabletu rázem stane destipalcový netbook.
i Zdroj: PCTuning.cz
Po připojení ke klávesnici se z tabletu rázem stane destipalcový netbook.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama