CM Storm Enforcer - nenápadný bojovník
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek CM Storm Enforcer - nenápadný bojovník

CM Storm Enforcer - nenápadný bojovník | Kapitola 4

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

13. 6. 2012 02:00 20

Seznam kapitol

1. CM Storm vs. CoolerMaster 2. Design a první pohled 3. Horní panel a ovládání 4. Bočnice
5. Podvozek a zadní část 6. Interiér 7. Testy 8. Výsledek bitvy?

Herní počítačová skříň, to jest pojem v dnešní době často skloňovaný, ale jinak dost kontroverzní. Těžko totiž specifikovat, co vlastně taková herní počítačová skříň má nabízet, respektive jak by měla vypadat. Společnost CoolerMaster tento pojem vzala po svém a pro zákazníky připravila rovnou samostatnou značku. My si dnes představíme jednoho ze zástupců – CM Storm Enforcer.

Reklama

Enforcer nejenom, že se snaží zaujmout výrazným čelním panelem. K vzhledovým orgiím totiž využívá i bočnice, což rozhodně není na škodu. Základní informací samozřejmě je fakt, že výrobce nabízí pouze variantu s oknem, takže je zde předpoklad ukazovat upravené útroby.

CM Storm Enforcer - nenápadný bojovník
i Zdroj: PCTuning.cz

Mimo toho ale nezůstal plech pouze stroze rovný, ale vyřádil se na něm lis. Jakékoliv tvarování bočnic pro zvýšení pevnosti většinou kritizuji, jelikož jsem zastáncem jednodušších a funkčních tvarů, nicméně k takto stylizované case by se rovná bočnice absolutně nehodila, to musí přiznat každý.

CM Storm Enforcer - nenápadný bojovník
i Zdroj: PCTuning.cz

V přední části levé bočnice tedy výrobce vylisoval čtveřici jakýchsi žáber, které liniově navazují na přední profil kolem ventilátoru. Case tak z úhlu vypadá o něco agresivněji a uceleněji. Pokud se navíc podíváme přímo z profilu, je patrné ještě celkové vyprofilování bočnice směrem ven, což má za následek zvětšení vnitřního prostoru, ale také zvýšení pevnosti bočnice.

CM Storm Enforcer - nenápadný bojovník
i Zdroj: PCTuning.cz

Tvar okna už se pak jen „veze“ s designem bočnice. Nejde o nijak originální počin, ale také se nejedná pouze o strohý obdélník. 2mm akrylát je zasazen z vnitřní strany a zvenku jsou vidět jen čepičky plastových sponek, které okno drží v pozici. Pevnost je rozumná, ale při prohýbání bočnice se projevuje omezená pevnost tohoto spoje, jelikož plastové sponky „vržou“. Opět jde o takové jednodušší řešení, které neurazí, ale také nepřekvapí.

CM Storm Enforcer - nenápadný bojovník
i Zdroj: PCTuning.cz

Možná se zdálo, že výraz bočnice využívám v množném čísle, tedy že tato informace platí pro bočnice obě. To však bohužel není pravda. Profilovaná je jen ta levá. Pravá zůstala bez povšimnutí naprosto rovná. To je dle mého názoru nejenom škoda, ale také fakt, který způsobuje nesouměrnost vzhledu.

CM Storm Enforcer - nenápadný bojovník
i Zdroj: PCTuning.cz

Systém zajištění bočnic je naopak naprosto standardní. Bočnice se nasouvají do drážek za pomoci plechových zámků. V zadní části pak bočnici upevňuje dvojice ručních šroubů velikosti M3. Nechybí ani madlo pro pohodlnější manipulaci s bočnicí.

K bočnicím tedy nutno říci, že ta levá se povedla a velmi dobře zapadá do celkového konceptu, i když nenabízí kdovíjakou originalitu. Chválím absenci bočních sacích otvorů, které by zde působily jen rušivě. Nečekal jsem však, že se výrobce omezí svojí kreativitou pouze na levou bočnici a druhou nechá bez povšimnutí. To mi připadá opravdu škoda.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama