Colorful iGame 2080 Ti Vulcan X OC: exotické monstrum
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Colorful iGame 2080 Ti Vulcan X OC: exotické monstrum

Colorful iGame 2080 Ti Vulcan X OC: exotické monstrum | Kapitola 10

Z. Obermaier

Z. Obermaier

20. 5. 2019 03:00 19

Seznam kapitol

1. Čínský Colorful chce do Evropy 2. Testovací sestava a frekvence karty 3. Balení a Specifikace 4. Představení karty 5. Přetaktování a teploty 6. Syntetické testy
7. Battlefield 1, Doom, For Honor, GTA V, Watch Dogs 2 8. Gears Of War 4, Kingdom Come, Metro Redux, F1 9. P. Cars 2, Titanfall 2, Tomb Raider, Witcher 3, FF XV 10. Shrnutí výkonu ve 4K a spotřeba 11. Závěr

Jeden z největších výrobců grafických karet na světě, Colorful, chce rozšířit svůj byznys do Evropy. Založil pobočku v Německu a v brzké době chce začít prodávat své produkty v EU. My se podíváme dnes na přetaktovaný model Colorful GeForce RTX 2080 Ti s označením Vulcan X OC.

Reklama

Shrnutí výkonu ve 4K a spotřeba

Colorful iGame 2080 Ti Vulcan X OC: exotické monstrum
i Zdroj: PCTuning.cz

V této cenové třídě nemá smysl měřit jiná rozlišení než 4K, které dnešní grafiky konečně po letech čekání, zvládají i s plnými detaily. V grafu se podívejte na všechny důležité karty současnosti v highendu. Jako základ jsem zvolil postarší GeForce GTX 1080 Ti, která má sice vysoký výkon, ale na Turing dalece nestačí. Náskok je víc než 30 procent v podobě referenční RTX 2080 Ti. Výkon dnes testované karty není překvapením, jelikož my už víme, o kolik má vyšší takty než reference. Na kompletní čísla se podívejme:

Colorful iGame 2080 Ti Vulcan X OC: exotické monstrum
i Zdroj: PCTuning.cz

Karta iGame Vulcan X OC od Colorful umí udržet stabilní takt jádra na 1920 MHz. Za prvé je to dáno vyšším TDP (300 W proti 260 W) proti referenci, také přetaktováním z výroby a chladičem, který udrží jádro pod 75 ° C. Tahle karta je první nereferenční Turing, který jsem měl v ruce a nezklamal v žádném ohledu. Výkon je průměrně 9 procent nad referenci RTX 2080 Ti. Srovnatelný s výkonem Titanu RTX. To je solidní výkon za základní cenu této edice. Další přetaktování už je celkem zbytečné, rezerva je malá a nárůst výkonu také.

Spotřeba

Colorful iGame 2080 Ti Vulcan X OC: exotické monstrum
i Zdroj: PCTuning.cz

Klidová spotřeba je zanedbatelná, celá sestava se vešla do 70 W, v zátěži je situace zajímavější. Spotřeba referenční RTX 2080 Ti je na úrovni GeForce GTX 1080 Ti, Titanu Xp nebo Vegy RX 64. Rozdíl je kolem deseti wattů nahoru nebo dolů, co nestojí za řeč. Přetaktovaná RTX 2080 Ti od Colorful si řekne v základním nastavení s OC BIOSem o cca 40 W víc, čemuž odpovídají i papírové specifikace. Po přetaktování a nastavení TDP na maximum je spotřeba celé sestavy kolem 430 W. To je stále opravdu luxusní výsledek vzhledem k výkonu jaký karta má.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama