Colorful iGame 2080 Ti Vulcan X OC: exotické monstrum
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Colorful iGame 2080 Ti Vulcan X OC: exotické monstrum

Colorful iGame 2080 Ti Vulcan X OC: exotické monstrum

Z. Obermaier

Z. Obermaier

20. 5. 2019 03:00 19

Seznam kapitol

1. Čínský Colorful chce do Evropy 2. Testovací sestava a frekvence karty 3. Balení a Specifikace 4. Představení karty 5. Přetaktování a teploty 6. Syntetické testy
7. Battlefield 1, Doom, For Honor, GTA V, Watch Dogs 2 8. Gears Of War 4, Kingdom Come, Metro Redux, F1 9. P. Cars 2, Titanfall 2, Tomb Raider, Witcher 3, FF XV 10. Shrnutí výkonu ve 4K a spotřeba 11. Závěr

Jeden z největších výrobců grafických karet na světě, Colorful, chce rozšířit svůj byznys do Evropy. Založil pobočku v Německu a v brzké době chce začít prodávat své produkty v EU. My se podíváme dnes na přetaktovaný model Colorful GeForce RTX 2080 Ti s označením Vulcan X OC.

Reklama

Čínský Colorful chce do Evropy

Společnost Colorful zná jistě každý, i když se v našich končinách nic od nich oficiálně neprodává. Ve známost vešla hlavně hodně exoticky a extrémně vypadajícími grafikami a deskami, které evropské a americké magazíny předkládají spíše jako hodně velké kuriozity, pro zasmání a zamyšlení. Na druhou stranu je Colorful jeden z největších výrobců grafik na světě. V roce 2015 překonal v prodejích i velkou trojku, Asus, MSI a Gigabyte. A možná tento stav trvá dodnes (čísla nejsou známá). Ono se tomu nelze divit, každá čtvrtá prodaná grafika v Číně je od Colorful. A vzhledem ke kupní síle samotné Číny je lídr trhu jasný.

Colorful 2080 Ti Kudan vypadá šíleně, na vrchním LCD displeji si můžete pustit třeba i film
i Zdroj: PCTuning.cz
Colorful 2080 Ti Kudan vypadá šíleně, na vrchním LCD displeji si můžete pustit třeba i film

Společnost Colorful byla od svého založení v roce 1995 nejdříve dodavatelem součástek a také zprostředkovatelem výroby komponent. V roce 2000 spustil svou vlastní výrobu počítačových komponent jako OEM partner mnoha významných výrobců hardware. Od roku 2012 ale začal ukončovat OEM výrobu a vytvořil své vlastní značky, Colorful a Colorfly. Od roku 2016 už vyrábí všechny produktu už jen pod svou značkou. Jeho portfolio je široké, od routerů, spotřební elektroniky až ke grafických kartám, SSD, zdrojům a základním deskám. Samozřejmostí jsou celé počítače, monitory a příslušenství. Colorful jako každý čínský výrobce prostě vyrábí „všechno“.

S distribucí je to už horší. Prodej v Asii je jasný, tam není problém. Colorful koupíte od Pekingu přes Tokio až po Singapur všude. V Evropě a USA ale oficiální prodej není. V roce 2010 založili Colorful pobočku v Hamburgu, ze které nám nyní poslali tuto kartu na test. Podle zástupce je zde totiž významnější posun k lepšímu, a produkty se snad brzy začnou oficiálně distribuovat v EU. V tuto chvíli je možné celou nabídku Colorful pořídit přes eBay, GearBest, AliExpress nebo Amazon. Momentálně jsou toto jediné oficiální kanály prodeje mimo Čínu. Problém je ale se zárukou, posílat někam přes půl světa grafiku za 30 000 Kč a čekat, zdali bude vůbec reklamace vyřízená, je otázka. Ceny grafik Colorful totiž nejsou nijak nízké.

Colorful iGame 2080 Ti Vulcan X OC: exotické monstrum
i Zdroj: PCTuning.cz

Možná byste čekali, že čínské grafiky Colorful budou výrazně levnější, jako je levná velká část produkce elektra z Číny. Ceny jsou ale plně srovnatelné s globálními brandy. Za grafickou kartu RTX 2080 Ti Vulcan X OC zaplatíte přibližně 31 000 Kč (přeprava DHL je v ceně). Nejlevnější RTX 2080 Ti stojí stejně, včetně zákonné záruky v českém obchodě. Z pohledu úspory se tedy Colorful kartu objednat nevyplatí, jelikož by případná reklamace byla složitá. Pokud ale Colorful dořeší schvalovací proces CE pro EU, mohla by cena oficiálně prodávaných karet nižší, tedy zajímavá. Za cenu základních verzí získáte s Colorful mnohem vybavenější kartu.

V tento okamžik nabízí Colorful šest různých GeForce RTX 2080 Ti. Základní model spadá do modelové řady „Colorful“. Jde zřejmě o referenční PCB s vlastním chladičem. Vyšší model s vlastním PCB i chladičem je „iGame“ Advanced ve dvou verzích (OC a bez OC). Vylepšená verze pro nadšence je „iGame“ Vulcan X OC. Dražší už je pouze model s vodním chlazením Neptune OC a Kudan, jako naprosto šílené monstrum. Cenovka je stejně brutální jako vzhled, je v přepočtu někde kolem 70 000 korun, tedy jako za Titan RTX.

Colorful iGame 2080 Ti Vulcan X OC: exotické monstrum
i Zdroj: PCTuning.cz

Specifikace

Specifikace všech RTX 2080 Ti jsou hodně podobná, liší se jen ty nejvyšší modely. Karta nese 4352 CUDA jader. Počet texturovacích jednotek je 272 a ROPs je tradičních 88. Kapacita paměti je 11 GB, použity jsou GDDR6 s rychlostí 14 GHz. Propustnost 352bitového rozhraní je solidních 616 GB/s. Základní takt je 1350 MHz a Boost 1770 MHz. To jsou stejné takty jako má Titan RTX. Ovšem platí jen pro speciální tlačítko na čele karty, jinak jsou takty referenční. TDP se posunulo na stále dobrých 300 W. Napájení jsou tři osmipiny. Cena je 31 000 Kč. Karta samozřejmě podporuje mnoho RGB světel a má další zajímavé funkce, o kterých si povíme v průběhu článku.

Colorful iGame 2080 Ti Vulcan X OC: exotické monstrum
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama