comfor-pc-ctyri-jadra-v-akci-aneb-kladivo-na-carodejnice
Článek Comfor PC - čtyři jádra v akci aneb kladivo na čarodějnice...

Comfor PC - čtyři jádra v akci aneb kladivo na čarodějnice...

Kuchař Martin

Kuchař Martin

24. 11. 2006 01:00 55

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Comfor PC pod drobnohledem 3. Vnitřní uspořádání 4. Přetaktování a závěr 5. Závěr

Není tomu tak dávno, co jsme zde testovali high-end PC od společnosti FOX, která se snažila postavit ten nejlepší stroj z běžně dostupných komponent. Jelikož ale doba pokročila a máme na trhu mnoho zajímavých novinek, vznikl prostor pro sestavení dalšího našlápnutého stroje - tentokráte se o jeho tvorbu postaral Comfor.

Reklama
Reklama

Na serveru PcTuning narazí čtenáři na samostatný test celé počítačové sestavy jen velice zřídka - naposledy testovaný FOX Cult X2 byl testem hotového PC asi po celém roce. Mezi dnešní a předchozí recenzí se ale doba poněkud zkrátila a to především díky příchodu několika zcela zásadních komponent, které jsou v dnes testovaném modelu samozřejmě obsazeny. Je ale potřeba si uvědomit, že hotové sestavy nejsou pouze o jednotlivých komponentech.

V tomto počítači se totiž nachází zcela nabroušený procesor Intel Core 2 Quad, který jak název napovídá v sobě nese plné čtyři pracovité jádra s taktem 2,66GHz. K tomu se nám přidává grafická karta GeForce 8800GTX o které si naši čtenáři mohli již párkrát přečíst chvalozpěvy. Už z tohoto výčtu se dá předpokládat, že v dnešním testu se podíváme na zoubek opravdovému "kladivu", které bezesporu nechá za svými zády mnohé konkurenty.

Comfor PC - čtyři jádra v akci aneb kladivo na čarodějnice...

Je ale potřeba si uvědomit, že hotové sestavy nejsou pouze o jednotlivých komponentech. Výrobce musí velmi citlivě zvolit takové součásti, které budou spolu pracovat bez jediné chybičky a navíc poskytnou vyvážený výkon ve všech oblastech. Je například zbytečné osadit počítač čtyř-jádrovým procesorem, když bude v celém PC pouhých 512MB RAM apod. Na tento stroj se tedy podíváme opravdu velice podrobně a kromě samotných testů si ukážeme i kvalitu dílenského zpracování a prověříme vzájemnou kompatibilitu jednotlivých komponent.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning