comfor-pc-ctyri-jadra-v-akci-aneb-kladivo-na-carodejnice
Sestavy Článek Comfor PC - čtyři jádra v akci aneb kladivo na čarodějnice...

Comfor PC - čtyři jádra v akci aneb kladivo na čarodějnice... | Kapitola 5

Kuchař Martin

Kuchař Martin

24. 11. 2006 01:00 55

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Comfor PC pod drobnohledem 3. Vnitřní uspořádání 4. Přetaktování a závěr 5. Závěr

Není tomu tak dávno, co jsme zde testovali high-end PC od společnosti FOX, která se snažila postavit ten nejlepší stroj z běžně dostupných komponent. Jelikož ale doba pokročila a máme na trhu mnoho zajímavých novinek, vznikl prostor pro sestavení dalšího našlápnutého stroje - tentokráte se o jeho tvorbu postaral Comfor.

Reklama

Do testu se nám dostal vynikající počítač, který až na pár drobností obsahoval opravdu to "nej" z výběru stolních komponent. Vynikající procesor, grafická karta i základní deska spolu s velmi rychlými pevnými disky tvoří až nezkrotný výpočetní výkon, který by si jistě přál mít doma na stole každý z čtenářů. Když k tomu přidáme relativně povedený výběr case, tak získáváme velmi podařený výsledek snažení techniků ve společnosti Comfor.

Comfor PC - čtyři jádra v akci aneb kladivo na čarodějnice...
i Zdroj: PCTuning.cz

Bohužel ale je vidět, že v Comfor se denně montuje několik stovek až tisíc počítačů, což se zcela nutně musí projevit na dílenském zpracování - menší firma, by si byla schopna s takovýmto počítačem více vyhrát, udělat opravdu kvalitní cable-management a pořádně odzkoušet možnosti v oblasti přetaktování atd. Celý stroj by se pak dostal ještě o nějakou tu příčku nahoru a v oku zákazníka by jistě velice stoupl.

Pokud tedy tuto sestavu máme shrnout, můžeme s klidným srdcem říci, že máme k dispozici opravdu jeden z nejrychlejších počítačů současnosti postavený ze stolních komponent, který ale pořád má značnou rezervu v mnoha směrech, které by jej dokázaly umístit na naprostý vrchol. Cena ani označení tohoto modelu nejsou známy a jedná se pouze o na zakázku sestrojený vrcholný model nabídky.

Comfor PC "GF8800GTX+Intel Quad-Core"

Klady

 

Zápory

+ kvalitní hliníkový case- pouze průměrné zpracování
+ nejrychlejší procesor Intel současnosti- použití průměrných pamětí
+ nejrychlejší grafická karta současnosti- obyčejný chladič CPU
+ výborné pevné disky- lehce zvýšená hlučnost
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama