Článek Computex 2024 – MSI notebooky s AI, aktualizovaný Claw a stylové grafiky

Computex 2024 – MSI notebooky s AI, aktualizovaný Claw a stylové grafiky | Kapitola 5

Redakce PCT

Redakce PCT

5. 6. 2024 10:00 18

Seznam kapitol

1. Notebooky s AI a herní stroje 2. Vylepšený MSI Claw 3. Unikátní grafické karty 4. Herní monitory 5. Desktopy a základní desky

Nezastavitelný trend AI je pro MSI hlavní téma a jak sami říkají: nastupuje „nová éra počítačů s AI“. Vybrali jsme tedy pět hlavních kategorií – notebooky, herní handheld, grafické karty, monitory a desktopy. Na vše jsme se zašli osobně podívat přímo na Computexu.

Reklama

Základní desky

K vidění byly i základní desky, konkrétně MEG Z790 ACE MAX, Z790 CARBON MAX WIFI II a Z790 PROJET ZERO. První dvě jmenované nabídne MSI v klasickém tmavém provedení, PROJECT ZERO pak v černém. Desky se budou odlišovat nejen vzhledem, který je opravdu propracovaný, ale zřejmě i výbavou. Konkrétně MSI láká na ekosystém Thunderboltu.

Computex 2024 – MSI notebooky s AI, aktualizovaný Claw a stylové grafiky
i Zdroj: MSI

Všechny desky mají být ideální pro uživatele, kteří si hodlají počítač skládat u sebe doma. Ať už jde o hráče, kreativce, streamery a další.

Pro příznivce AMD zde dvojici desek s čipsetem X570, konkrétně MAG X870 TOMAHAWK WIFI a PRO X870-P WIFI. Mezi jejich vlastnosti patří třeba EZ PCIe Release a EZ PCIe Clip II, tedy jednoduchá tlačítka a šroubky umožňující snadnou demontáž grafické karty a disku NVMe bez použití nástrojů.

Computex 2024 – MSI notebooky s AI, aktualizovaný Claw a stylové grafiky
i Zdroj: Redakce PCTuning.cz

Desky nabízejí hlavní PCIe Gen 5.0 x16 slot, který je o 121 % silnější než přechozí. Vylomení grafické karty tedy nehrozí. PCIe Gen 5.0 slot najdeme i u M.2 pozice. Navíc se zde setkáme s USB 4 s propustností až 40 GB/s. U konektivity zaujme Wi-Fi 7 nebo 5Gb ethernet.

Stolní počítače

Uniknout nám nemohly ani nové desktopové počítače MEG VISION X AI a MAG INFINITE E1. Zejména na VISION X AI bylo radost pohledět. Unikátní stolní počítač se vyznačuje nejen silným hardwarem uvnitř, ale také dotykovou obrazovkou poháněnou umělou inteligencí AI HMI.

Tvůrci mohou na tomto počítači ocenit například lokálně běžící AI schopné generovat obrázky podle zadání ve vysokém rozlišení. Bez internetového připojení počítač zvládne generovat také text, sumarizovat dlouhé slohy a odpovědět na dotazy. Dokonce ušetříte čas i tvorbou složek nebo hledáním souborů v počítači. S tím totiž AI také pomůže.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama