Corsair Sabre Pro - minimální hmotnost, maximální přesnost
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Corsair Sabre Pro - minimální hmotnost, maximální přesnost

Corsair Sabre Pro - minimální hmotnost, maximální přesnost | Kapitola 5

Jan Preclík

Jan Preclík

8. 4. 2021 12:00 3

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing a parametry 3. Software a nastavení 4. Testy senzoru 5. Závěr

Sabre Pro Champion Series je čerstvým produktem firmy Corsair, který jde právě do prodeje. Pro novou myš je charakteristická nízká hmotnost, vysoký polling rate díky technologii Axon Hyper-Processing  a decentní vzhled bez podsvícení. Spolu s ní nám zaslal výrobce k vyzkoušení i podložku MM700 RGB.

Reklama

Myška Corsair Sabre Pro Champion Series na mě udělala dojem nejen svými schopnostmi, ale i svým vzhledem a lehkostí. Váží totiž pouhých 69 gramů a díky tomu nejen, že parádně klouže po povrchu, ale dá se absolutně bez problémů přizvednout, aniž by klouzala z ruky. K pevnějšímu úchopu jí také pomáhají ergonomicky tvarované boky, které krásně obepne palec s malíčkem. Dle výrobce je určena pro profesionální FPS a MOBA hráče.

Rozložení bočních tlačítek je také bez výtek. Palec je při nutnosti jejich použití přímo na středu mezi nimi. Tlačítka jsou oddělena výraznou mezerou a palec tak nemusíte přesouvat zepředu dozadu jako u některých konkurenčních modelů. Boční tlačítka jsou navíc velmi precizně zpracovaná, pevně sedí na svých místech a neviklají se.

Omron switche, které jsou použity u všech tlačítek, mají parádní životnost 50 milionů kliknutí. Levé a pravé tlačítko je navíc opatřeno technologií "Quick Strike", úplně tedy odmazává prodlevu mezi kliknutím a skutečným stisknutím mechanického spínače myši.

Pokud na testovaném modelu postrádáte RGB podsvícení, protože myš co nevypadá jako vánoční stromeček se na hraní her nehodí, tak nezoufejte. Za příplatek 5 € bude i model s RGB, takže za malý příplatek dostanete i světýlka...

Corsair Sabre Pro - minimální hmotnost, maximální přesnost
i Zdroj: PCTuning.cz

Polling rate 8000 Hz je sice parádní věc, ale v praxi je takto vysoké nastavení použitelné spíše pro opravdu profesionální hráče. Otestovat se dostupnými prostředky spolehlivě nedá, takže se uživatel musí spokojit se svým pocitem a tvrzením výrobce. Co se mě týká, rozdíl při nastavení 1000 Hz, 2000 Hz, i 4000 Hz je ve hrách znát v plynulejším pohybu a rychlejších reakcích myši. 8000 Hz polling rate je pro mne spíše takovou "nice to have" vlastností. Prostě a jednoduše, proč z myši neždímat maximum, když to umožňuje jak myš, tak i hardware, na kterém ji provozuji.

V závěru nesmím zapomenout zmínit také fantasticky zpracovaný kabel, který svou ohebností připomíná spíše tkaničku do bot. Můžete si být jistí, že vás jeho flexibilita nebude v žádném případě omezovat. Prakticky si ho nikdy ani nevšimnete.

Corsair Sabre Pro - minimální hmotnost, maximální přesnost
i Zdroj: PCTuning.cz

Parádní myš si taky zaslouží parádní podložku pod myš. MM700 RGB je takový luxusní koberec pro klávesnici a myš zabírající půlu stolu. Navíc jeho obvod zdobí RGB pásek se třemi zónami podsvícení. Textil je na dotyk velice jemný a myška po něm parádně klouže. Díky velikému formátu se nemusíte omezovat na menší prostor běžné podložky, na menších stolech však můžete mít problém s místem. Podložka má odpojitelný USB kabel, který vede do ovládací krabičky v pravém horním rohu. Bez softwaru umožňuje krabička přepínat mezi dvanácti režimy RGB podsvícení. Navíc funguje jako dvouportový USB hub. Nemusíte tedy řešit, kam si připojit sluchátka, případně myš nebo klávesnici. RGB osvětlení podložky navíc parádně ozdobí celý herní stolek.

Corsair Sabre Pro - minimální hmotnost, maximální přesnost
i Zdroj: PCTuning.cz

Corsair Sabre Pro Champion Series
KLADY
Corsair Sabre Pro - minimální hmotnost, maximální přesnost
i Zdroj: PCTuning.cz
Corsair Sabre Pro - minimální hmotnost, maximální přesnost
i Zdroj: PCTuning.cz
ZÁPORY
Omron spínače s vysokou životností Do ruky poměrně velká
Senzor PixArt PMW3392  
Perfektní ergonomie  
Váží pouhých 69 gramů  
Vyměnitelné teflonové kluzáky  
Polling Rate 8000 Hz, Axon technologie  
Slušná pořizovací cena  
Skvěle řešený kabel  
 
Doporučená cena včetně DPH: 55 Euro
 

Za poskytnutí myši a podložky k testu děkujeme výrobci Corsair.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama