Corsair Vengeance RGB Pro SL - nízké RAM s vysokými takty
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Corsair Vengeance RGB Pro SL - nízké RAM s vysokými takty

Corsair Vengeance RGB Pro SL - nízké RAM s vysokými takty | Kapitola 4

Jan Preclík

Jan Preclík

26. 2. 2021 03:00

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Vzhled, podsvícení a software 3. Overclocking 4. Závěr

Pod ruce se nám tentokrát dostaly nové paměťové moduly od společnosti Corsair, pracující na frekvenci 3600 MHz. Novinka přináší hlavně sníženou výšku na 44 mm. Díky tomu paměti snáze osadíte dohromady s rozměrnějšími chladiči. Samozřejmostí je RGB podsvícení, bez něj to dneska snad ani nejde.

Reklama

RAMky od Corsairu nejsou vůbec špatnou volbou. Milovníci průhledných bočnic rozhodně ocení decentní design bez křiklavých tvarů s širokými možnostmi podsvícení v softwaru. Na své si přijdou i milovníci masivních chladičů, kteří při usazování vzducháče na CPU hrají o každý milimetr. Díky nižšímu profilu mají mnohem větší šanci použít vybraný chladič bez dalších modifikací. V době, kdy jsou populární AIO vodníci a ARGB ledky komponent společně s bočnicemi z tvrzených skel udávají designový trend herních sestav, by mi přišla škoda takový slušný designový prvek zabít masivním vzduchovým chladičem.

Corsair Vengeance RGB Pro SL - nízké RAM s vysokými takty
i Zdroj: PCTuning.cz

Co se designu týká, pokud se rozhodnete pro stavbu nové sestavy v netradiční, bílé barvě, Corsair vám pomůže s doladěním celkového vzhledu variantou modulů v bílé. Pokud tedy jdete do extrémů a toužíte po nezvyklé sestavě z bílých komponent, můžete sáhnout i po této variantě pamětí, dokonce i AIO chladiči. 

Corsair Vengeance RGB Pro SL - nízké RAM s vysokými takty
i Zdroj: PCTuning.cz

Nicméně nejen ty, kteří vzhled neřeší, potěší zajisté i nárůst výkonu v podobě overclocku. Kvalitativně se přiblížíte k dražší variantě pamětí se stejnou frekvencí a časováním CL16.

Software iCUE je pak příjemný bonus k už tak slušným ramkám. Z mého pohledu je největší přidanou hodnotou možnost nastavit podsvícení pamětí dle teploty vybraných komponent a možnost monitoringu teploty pamětí spolu s jejím logováním. A stabilita. Ta opravdu potěší.

Corsair Vengeance RGB PRO SL DDR4 3600 MHz jsou prostě fajn prémiové ramky, jejichž koupí nic nezkazíte. Pokud tedy zrovna nečekáte na nedostupné grafiky a stavíte počítačovou sestavu, zakoupit Corsairy můžete například na CZC.cz, prozatím pouze ve variantě  2x16 GB za 4890 Kč nebo 2x8 GB za 2990 Kč. Cenu 4x8 GB kitu zatím neznáme, soudě dle ostatních se ale bude prodávat za cenu kolem 5000 Kč.

Corsair Vengeance RGB PRO SL DDR4 3600 MHz

KLADY

ZÁPORY

Slušný overclocking  
Stabilní Software iCUE se spoustou možností  
Low profile - výška 45mm  
 
 
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama