Enermax Clipeus – solidní skříň za přijatelnou cenu
i Zdroj: Pctuning
Skříně, zdroje, chladiče Článek Enermax Clipeus – solidní skříň za přijatelnou cenu

Enermax Clipeus – solidní skříň za přijatelnou cenu

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

2. 3. 2011 03:00 6

Seznam kapitol

1. Enermax 2. Enermax Clipeus 3. Exteriér 4. Spodní a zadní část case
5. Interiér 6. Teplotní testy 7. Závěr

Společnost Enermax jsme tu ještě neměli a přitom je v jejím sortimentu řada velmi zajímavých počítačových skříní. Pro tento a příští týden jsme si připravili dvě recenze na horké novinky v nabídce Enermaxu. Obě case jsou v cenové hranici 1000 až 2000 Kč a obě jsou velmi zajímavé. Tak se pojďme podívat na první z nich!

Reklama
Reklama

Jako obvykle, když začínáme recenzi skříně, u které jsme si výrobce zatím nepředstavovali, zahájím první stranu věnovanou právě historii značky – pro dnešek je touto značkou věhlasný Enermax.

Enermax Clipeus – solidní skříň za přijatelnou cenu
i Zdroj: Pctuning

Tato společnost se rozhodně neproslavila výrobou počítačových skříní, ale spíše jejími součástmi, tedy hlavně počítačovými zdroji. Ty patří k naprosté špičce, o čemž svědčí i jedna z posledních anket zde na PCtuningu, kdy se Enermax držel mezi první pěticí nejoblíbenějších výrobců. Byly i doby, kdy byl bezkonkurenčně na špici, i když třeba s omezením v podobě vyšší ceny – rozhodně ale nikdo nemohl koupit nic lepšího, než zdroje od Enermaxu.

V posledních letech se začal tento výrobce zaměřovat i na nižší třídu, tedy nejenom high-endové PSU, ale i ty pro obyčejné smrtelníky a jejich průměrné sestavy. I přesto má ale Enermax pořád svůj specifický styl, který se postupem času promítal i do dalších výrobků. Počínaje přídavnými ventilátory a konče velmi zajímavými počítačovými skříněmi.

Enermax Clipeus – solidní skříň za přijatelnou cenu
i Zdroj: Pctuning

U Enermaxu se mi navíc líbí, že „jde s dobou“ a nabízí case v zajímavém designu. Především ale nepoužívá jen jedno šasi, jako ostatní výrobci v levnějším segmentu. Každý model je prostě jiný a to musím ocenit. Stejně tak své produkty nabízí za zajímavou cenu. Potvrzují to i obě dnes testované case. O tom ale až za chvíli.

Historie

Společnost Enermax byla založena v roce 1990 na Taiwanu a již od začátku bylo prvotním posláním vyrábět tzv. high-tech napájecí zdroje. U zrodu společnosti stálo několik odborníků, kteří měli vizi nabídnout zákazníkům opravdu to nejlepší, co je možné vyrobit. Všichni již měli mnohaletou praxi v podobném oboru, takže vytvoření společnosti bylo pouhým nasměrováním na společnou cestu.

Enermax Clipeus – solidní skříň za přijatelnou cenu
i Zdroj: Pctuning

Enermax Revolution 85+ 1250W - v podstatě vrchol aktuální nabídky Enermaxu

První výrobek této společnosti, tedy AT napájecí zdroj, byl na trh nabídnut až v roce 1991 a jednalo se vlastně o první tzv. komerčně nabízený zdroj. Dříve totiž platilo, že jste si kupovali sestavu jako celek a zdroj byl součástí skříně. Enermax byla první společnost, která na trh uvedla zdroj samostatně.

Pak poměrně dlouhou dobru nedošlo k žádnému výraznému inovátorství, až do roku 1995, kdy se změnila specifikace z AT na ATX a Enermax samozřejmě reagoval novými produkty. Po roce 2000 pak začal expandovat do světa a rozšiřovat svoje portfolio produktů. Dnes je možné najít pobočky mimo Asii třeba v USA, Francii, Velké Británii, Itálii, anebo i v Německu, odkud nám do redakce byly expedovány testované kusy.

Enermax Clipeus – solidní skříň za přijatelnou cenu
i Zdroj: Pctuning

Kompletní řada skříní značky Enermax ve velikosti middle-tower

Každopádně Enermax si stále drží přední příčky především v segmentu počítačových zdrojů, které jsou dnes certifikovány i jako tzv. zelené. Šíře sortimentu je opravdu velká. Co se týče počítačových skříní, tak mimo desktopové Laguny a bigtoweru Chakra má Enermax v nabídce devět middle-towerů, pokud budu počítat i naše novinky. Každý z těchto modelů je jiný a každý je tak trochu směrovaný na jiné zákazníky. Oba dnešní modely jsou dle mého názoru spíše pro mladší generaci a především pro jedince zasvěcené do problematiky hardware. To ale vysvětlím až později. 

Enermax Clipeus – solidní skříň za přijatelnou cenu
i Zdroj: Pctuning

Dnes testovaný krasavec - Enermax Clipeus ve verzi "M"

Teď si konečně pojďme představit dnešního šampiona, kterým je Enermax Clipeus.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning