fujitsu-siemens-s20-1w-aneb-20-za-babku
Monitory Článek Fujitsu-Siemens S20-1W aneb 20" za babku

Fujitsu-Siemens S20-1W aneb 20" za babku | Kapitola 4

Kuchař Martin

Kuchař Martin

3. 3. 2006 01:00 41

Seznam kapitol

1. FSC S20-1W, technické parametry 2. Ovládání a OSD 3. Podání barev a pozorovací úhly 4. Doba odezvy

Širokoúhlé LCD panely se objevují v nabídkách prodejců čím dál tím častěji - dokonce se zdá, že pomalu ale jistě vytlačují klasický formát 4:3. Stejný trend zachytila i firma Fujitsu-Siemens Computers, která nyní přichází na trh s panelem, který poskytuje oblíbený "wide" formát, velmi kvalitní obraz a navíc za přijatelné peníze. Pokud k tomu všemu přidáme ještě atraktivní výrobní materiál (hliník), tak získáme velice zajímavé a lákavé LCD...

Reklama

Doba odezvy je pomocí programů velice složitě měřitelná, neboť prakticky není možné testovací obrazce vyfotografovat dvakrát stejně. Z toho vyplývá, že záleží především na tom, kterou fotografii bychom zde otiskli. Zvolili jsme tedy raději posouzení okem na základě pohybujících se testovacích scén, které dokáži docela věrně poskytnou přehled o reakční době.

Pro otestování posloužily aplikace:

  • PixPerAn
  • UT2004
  • DOOM III
  • Splinter Cell - Chaos Theory
Fujitsu-Siemens S20-1W aneb 20" za babku
i Zdroj: PCTuning.cz
Fujitsu-Siemens S20-1W aneb 20" za babku
i Zdroj: PCTuning.cz


Program PixPerAn a test Flag.


Opět PixPerAn ale tentokrát test Streaky pictures.

Podle výrobce disponuje panel odezvou 8ms (grey to grey) a tomu plně odpovídá i tento test. Po odzkoušení a následném rozboru vlajek a automobilu byla tato hodnota odhadnuta celkem přesně. Tento panel opět ukázal, že dokáže poskytnout opravdu velice solidní výkon. I přes použitou technologii MVA, která nepatří zrovna k nejrychlejším, se panel dokázal umístit velice slušně.

Herní testy dopadly také na výbornou. Jak Doom III tak i velice pohyblivý Unreal tournament 2004 dopadli krásně - všechny části a lokace byly příjemně hratelné a nějaké rozmazané pohyby nebyly prakticky k vidění. Velice příjemným překvapením je interpolace do nižších rozlišení. Málo kdo si totiž může dopřát plného herního výkonu při tak vysokém rozlišení jakým 1680x1050 bezesporu je. Obraz sice postrádá některé z detailů, ale i přes to je text dobře čitelný a veškeré informace jasně patrné.

Fujitsu-Siemens S20-1W aneb 20" za babku
i Zdroj: PCTuning.cz


Zde nebyl prakticky žádný výrazný problém.

Zatím panel podává obstojné výsledky ve všech kategoriích. Nečiní mu potíže barvy, vyvážení ani doba odezvy. Jediným problémem je mírně zvýrazněné podsvícení po úhlopříčkách, kterého si ale v běžném provozu nejspíše ani nevšimnete.

Závěr

Podtrženo sečteno: za velice přijatelné peníze získáte vyvážený výkon ve všech aspektech a můžete si být jisti, že kupujete panel s vynikajícím poměrem cena / výkon. Tento displej se díky svým rozměrům a provedení hodí prakticky pro všechny činnosti a díky vysokému rozlišení dokáže značně ušetřit čas při práci s více okny.

Fujitsu-Siemens S20-1W aneb 20" za babku
i Zdroj: PCTuning.cz

Díky čistému a povedenému designu se navíc budete moci potěšit příjemným pohledem při každém usednutí za pracovní stůl. troufám si říct, že s tímto panelem opravdu nikde ostudu neuděláte.

Fujitsu-Siemens S20-1W aneb 20" za babku
i Zdroj: PCTuning.cz


PCtuning Silver AWARD, Únor 2006.
Fujitsu Siemens S20-1W
za: "vynikající parametry při nízké ceně"

Fujitsu-Siemens Scaleoview S20-1W

Klady Zápory
+ přijatelná cena- externí napájecí adaptér
+ podání barev- pouze průměrné podsvícení
+ pozorovací úhly- řešení připojení kabelů
+ provedení v hliníku 
+ doba odezvy 

Orientační cena: 12 500,- Kč bez DPH

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama