PCTuning Článek

Func MS-3 – velký návrat myši pro náročné hráče

Pavel Urbánek
Pavel Urbánek
13. 11. 2013 03:00 16 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Ergonomie a vzhled 3. Tlačítka a povrchy 4. Senzor
5. Software 6. Testování 7. Celkové zhodnocení

Pamatujete si značku Func? Kdysi známá firma z Kalifornie se vrací na scénu a tentokrát nepřichází jen s herními podložkami. Mezi řadu nových herních periferií přidává výrobce myš MS-3. Hodně nás překvapila – po dvou týdnech testování se ji nebojíme nazvat jednou z nejlepších drátových myší na trhu.

Reklama
Reklama

Na první pohled nás myš zaujme netradičním tvarem. Ten se snaží o ergonomické provedení, takže na myši nalezneme především ladné křivky a plynulé přechody. To se projevuje pozitivně i do elegantního stylu celkového provedení.

MS-3 je složena ze tří celků. Prostřední kus poskytuje oporu pro dlaň a také prostor pro umístnění ukazováčku a prostředníčku, tedy pro levé a pravé tlačítko. Druhá část je na levé straně myši, kde budete mít opřený palec. Tento prostor je určen pro úplné opření ruky, nebudete se tedy za žádných (běžných) okolností dotýkat placem podložky. Stylem je to podobné například Logitechu G700, ale s menší prohlubní.

Na opačné straně myši najdete třetí díl, který je velmi specifický. Poskytuje totiž dokonalou oporu pro zbývající dva prsty – malíček a prsteníček. Plast je vytvarován tak, že prsty budou položeny volně na jednotlivých „patrech“ bočnice, současně se nedotýkají, a celkový pocit komfortu je tak umocněn. Všechny tři zmiňované díly jsou uniformní a precizně sedí pohromadě.

Z pohledu ergonomie je celkový tvar myši blízký dokonalosti. Nelze zde najít jediný sebemenší problém. Důležité je však říci, že myš je celkem velká, a že její uchopení odpovídá položení celé ruky na povrch myši. Kdo má menší ruku, tak bude mít problém myš komfortně uchopit. Ideální je pro velké ruce nebo lidi s delšími prsty.

Za zmínku stojí ještě fakt, že ruka nejen leží celá na myši, ale také se nedotýká nikde povrchu. To bude bezpochyby především pro hráče nezvyk a pravděpodobně povede i k dočasnému poklesu herní výkonnosti. Není to však rozhodně zápor, spíš jen otázka způsobu držení - zvyknete si rychle. Zmiňovat fakt, že myš je určena pro praváky, by bylo asi nošení dříví do lesa.

Z vyladěné ergonomie vychází i velice decentní design, taková myš se mi líbí a určitě by neurazila ani nikoho jiného. Jako zpestření jednobarevného provedení jsou opět vhodně zvolené podsvícené prvky: identifikace DPI, kolečko a tlačítko pro okamžitou změnu DPI. Jejich podsvícení lze regulovat přiloženým softwarem.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning