PCTuning Článek

Gelid vs. Arctic – tři populární chladiče ve srovnání

Daniel Wojtěch
Daniel Wojtěch
29. 5. 2012 03:00 35 Sdílej:

Seznam kapitol

1. GELID Tranquillo rev.2 2. – instalace 3. GELID GX-7 4. – instalace 5. Arctic Freezer 13 Pro Continuous Operation
6. – instalace 7. Jak probíhá měření? 8. Naměřené hodnoty 9. Pasivní režim 10. Závěr, doporučení a cena

Do dnešního testu nám dorazily dva chladiče od poměrně známého výrobce Gelid, jedním je velmi oblíbený Tranquillo a druhým GX-7. Proti oběma jsme postavili „značkovější“ Arctic. Jak myslíte, že srovnání dopadlo? Jako už po několikáté se vyplatí šetřit peněženku. Levnější verze nakonec dosáhla stejných výsledků!

Reklama
Reklama

Jelikož se spousta čtenářů dotazovala, proč neotestujeme velice oblíbený chladič, který se nabízí za velice slušnou cenu a je na něj spousta pozitivních ohlasů, vybrali jsme jeden model do dnešního testu. Vaše tipy uvítáme i v dnešní diskusi.

Chladič nám do redakce dorazil v obyčejné krabičce, která na sobě nese všechny důležité informace a vše je přehledně uspořádáno. Ze zkušeností musím říci, že je to jedno z těch lepších balení, které jsem kdy viděl. Stejně tak je tomu i uvnitř, kde je vše bezpečně zabaleno a poškození při přepravě je tak nepravděpodobné.

Po vybalení mě překvapilo opravdu vynikající zpracování heatsinku, který měl dokonale rovnou styčnou plochu a velice dobře vyřešené uchycení k základní desce. Jediným zklamáním byl dodávaný 120mm ventilátor, který je při plném výkonu trochu hlučnější, ale při 1100 ot./min se stává tichým a přitom chladí stále dokonale.

Heatsink o rozměrech 74 × 125 × 153 mm je tvořen měděnou základnou a čtyřmi 6mm heatpipes trubicemi, které odvádí teplo do celkem 40 hliníkových žeber s tloušťkou 0,4 mm a vzájemným rozestupem 2,1 mm. Osadit ho lze jedním 120mm ventilátorem.

Pro zvětšení klikněte

Kompatibilita je zaručena pro všechny dnešní procesory, tedy Intel LGA 775 / 1155 / 1156 / 1366 (LGA 2011 bohužel chybí) a AMD AM2 / AM2+ a AM3.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning