Gigabyte G.1 Sniper A88X – odstřelovač pro AMD FM2+
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Gigabyte G.1 Sniper A88X – odstřelovač pro AMD FM2+

Gigabyte G.1 Sniper A88X – odstřelovač pro AMD FM2+ | Kapitola 15

Aleš Kaňák

Aleš Kaňák

27. 5. 2014 03:00 9

Seznam kapitol

1. Funkce G1.Sniper A88X 2. Představení desky 3. Detailní pohled 4. Popis napájení 5. BIOS – pouze starší vzhled UEFI 6. BIOS – další screenshoty 7. Software 8. Testovací sestava a metodika
9. Benchmarky I. – Paměťová propustnost 10. Benchmarky II. – Výkon procesoru 11. Benchmarky III. – Grafický výkon 12. Benchmarky IV. – Propustnost rozhraní 13. Spotřeba a teploty 14. Měření napětí a přetaktování 15. Závěrečné hodnocení

Po recenzi luxusní desky od MSI pro vás máme připravený test další desky pro platformu AMD FM2+. Je také cílená na hráče, kterým nabídne zejména kvalitní zvukový výstup, další zajímavou výbavu atraktivní vzhled a navíc i příznivou cenu. Nezklame ani po stránce přetaktování, takže se máte na co těšit.

Reklama

Komplexní hodnocení berte prosím s jistou rezervou. Je totiž jasné, že ne každý využije množství USB 3.0 portů, lepší zvukový / síťový kodek nebo například port mSATA. Stejně tak ne každý vyžaduje zapojení CrossFireX / SLI nebo dodatečné navýšení výkonu sestavy přetaktováním. Pro někoho může být také důležité bohaté příslušenství, ale to hodně souvisí s cenovou kategorií desky. Někdo zase může ocenit propracovanost a grafické zpracování BIOSu nebo přiloženého softwaru. Pro někoho nemusí být zase důležitá cena, ale raději si připlatí za kvalitu nebo preferuje určitou značku, design apod. Požadavky se zkrátka mohou hodně různit.

V řadě testů jste se mohli přesvědčit, že z hlediska výkonu při implicitním nastavení jsou na tom všechny desky téměř shodně. Stejně tak by se daly shrnout možnosti navýšení výkonu přetaktováním a celková spotřeba sestavy – rozdíly jsou zde opravdu minimální, ale stále měřitelné. V dalších ohledech jsme již narazili na rozdíly, které byly nejčastěji ovlivněny osazenými komponentami a jejich kvalitou, případně provedením. V následujícím odstavci se tak pokusíme ve stručnosti charakterizovat testovanou základní desku a vypíchnout její klady, zápory nebo odlišnosti oproti konkurenci.

Gigabyte G.1 Sniper A88X

Gigabyte G.1 Sniper A88X – odstřelovač pro AMD FM2+
i Zdroj: PCTuning.cz

S herní základní deskou G.1 Sniper A88X budou spokojeni hráči i běžní uživatelé. V obou případech jim bude zejména dopřán na poměry integrovaných řešení kvalitní zvukový výstup a také solidní výkon. V ostatních ohledech je nový herní přírůstek velmi podobný běžným základním deskám pro FM2+. Nad běžný průměr ho dostává dostatečně dimenzované chlazení (i když je pravda, že mohlo pokrývat celou plochu VRM obvodů), celkově dobré provozní vlastnosti a atraktivní design.

Hybridnímu napájení také není moc co vytknout a svou funkci vykonává více než dobře. I když se primárně nejedná o desku určenou pro overclocking, tak jsme byli s možnostmi přetaktování spokojeni. Softwarový balík i BIOS se obsluhuje velmi jednoduše. Neuškodil by však nějaký facelift, jaký Gigabyte udělal u desek pro Intel.

G.1 Sniper A88X zcela jistě není tou nejlepší a nejvybavenější FM2+ deskou na trhu – o to se však při své ceně ani nesnaží. Oproti herní desce od MSI například postrádá celou řadu podpůrných OC funkcí nebo lepší síťový kodek. Na druhou stranu se jedná o desku s atraktivním designem, solidní konektivitou a přitom ještě akceptovatelnou cenou.

Gigabyte G.1 Sniper A88X – odstřelovač pro AMD FM2+
i Zdroj: PCTuning.cz

Za poskytnutí procesoru A10-7850K děkujeme společnosti AMD.

Za zapůjčení základní G1.Sniper A88X děkujeme společnosti Gigabyte.

Také děkujeme společnosti Kingston Technology za zapůjčení DDR3 pamětí Kingston HyperX Predator 2400 MHz, SSD disků HyperX 120 GB, HyperX 3K 480 GB a USB 3.0 Flash disku DataTraveler HyperX 64 GB do testovací sestavy. Stejně tak poděkování patří i firmě Futuremark, která dodala bezplatné licence ke grafickým testům 3DMark11 a 3DMark.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama