Gigabyte GOOC Praha 2009 - Reportáž z akce
i Zdroj: PCTuning.cz
Návody Článek Gigabyte GOOC Praha 2009 - Reportáž z akce

Gigabyte GOOC Praha 2009 - Reportáž z akce

Z. Obermaier

Z. Obermaier

22. 4. 2009 03:00 25

Seznam kapitol

1. GOOC 2009 - Úvod a přípravy 2. Rozhovor s ředitelem Gigabyte 3. GOOC 2009 - Pravidla a hardware 4. GOOC 2009 - Před soutěží 5. GOOC 2009 - Soutěž začíná
6. GOOC 2009 - Průběh soutěže 7. GOOC 2009 - Zajímavé fotografie 8. GOOC 2009 - Výsledky 9. GOOC 2009 - Afterparty a závěr

Největší událost v dějinách přetaktování České republiky je za námi. Akce se těšila nebývalé pozornosti mnoha medií a návštěvníků i když se nám v soutěži mnoho nedařilo. Kdo jste neměl možnost se zúčastnit osobně nebo nesledoval on-line přenos, máte dnes možnost na akci zavítat zpětně s naší reportáží.

Reklama
Gigabyte GOOC Praha 2009 - Reportáž z akce
i Zdroj: PCTuning.cz

Všechny důležité informace, data o soutěži jako takové, a mnoho dalších detailů najdete v našem předešlém článku, tedy se do něj ještě zběžně podívejte. Zde tedy jen krátce. Společnost Gigabyte uspořádala na celém světě desítky regionálních finále, kde každý kontinent ústí do regionálního finálového kola. Právě to Evropské se pořádalo o víkend v Praze. Tři výherci ze všech finálových kol se zúčastní velkého slavnostního finále (spíše exhibice) u příležitosti výstavy Computex na Tchajwanu. Zde se nakonec utká pětice nejlepších taktovačů planety, o titul mistra. Vloni zvítězil Švédský tým v čele s Elmorem, který dělá letos porotce a je automaticky kvalifikován i na finále v Taipeji. Pozornější si ho jistě v Praze všimli, kdy seděl s Hicookie v porotě.

Gigabyte GOOC Praha 2009 - Reportáž z akce
i Zdroj: PCTuning.cz

O celé akci se vědělo dlouho dopředu, plánovala se bezmála půl roku. Kompletní organizace padla na bedra místního zastoupení Gigabyte, jejichž odvahu a psychickou sílu k takovému počinu skutečně obdivuji. Na to, že jim mateřská firma, kromě financí, nijak zásadněji nepomohla, dopadla akce naprosto profesionálně a bez potíží. Dopřejme ale místním reprezentantům Gigabyte (Jan, David a další) krapet odpočinku, jistě si ho zaslouží. My se zatím podívejme, jak to všechno tedy probíhalo ..

Gigabyte GOOC Praha 2009 - Reportáž z akce
i Zdroj: PCTuning.cz

Hned v úvodu upozorňuji, že jsem k článku použil mnoho různých fotografie od několika autorů. Většina, těch pěkných, je od známého profesionálního fotografa Jana Krumla, jehož si Gigabyte na pořízení snímků najal. Jeho fotografie poznáte dle jména v rohu. Další snímky poskytl Zdeněk Čejka z agentury Mediakom, která mimo jiné zastupuje třeba Intel. Některé další fotografie jsou z vlastních zdrojů, a nebo od kolegů. Pokud bude zájem, můžeme uložit i archiv původních fotografií pro případné zájemce.

Na první fotografii je Hotel Corinthia Towers, kde se akce konala. Jedná se o solidně kvalitní hotel, běžného českého standardu. Na to, že jde o pěti-hvězdičkový hotel, je úroveň služeb slabá a pěti-hvězdičkové jsou jen ceny. Hotel podobné kvality by si v cizině dovolili vybavit pouze třemi, čtyřmi hvězdami. Mnozí zde ale byli poprvé, a myslím, že byli nadšení.

Celá záležitost začala už v čtvrtek večer, kdy dorazili první skupinky soutěžících. V Hotelu každý dostal jmenovku, tričko, instrukce a pokoj. Následovala večeře, a pak už jen spánek. Budíček byl hodně časně, telefon z recepce zazvoní v pátek v 06:30, takhle brzy jsem už dlouho nevstával. Na páteční ráno se podívejme do další kapitoly .. hned po rozhovoru s ředitelem Gigabyte.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama