HP Omen Obelisk: Herní počítač s Ryzen 7 a GTX 1660 Ti
i Zdroj: PCTuning.cz
Sestavy Článek HP Omen Obelisk: Herní počítač s Ryzen 7 a GTX 1660 Ti

HP Omen Obelisk: Herní počítač s Ryzen 7 a GTX 1660 Ti

Z. Obermaier

Z. Obermaier

6. 1. 2020 03:00 50

Seznam kapitol

1. Povedené PC s AMD Ryzen 3000 2. Představení, balení a specifikace 3. HP Omen Obelisk – hardware I. (CPU, GPU) 4. HP Omen Obelisk – Hardware II. (disky, paměť) 5. Detaily počítače a rozborka
6. BIOS a software 7. Zpracování, konektory, teploty a spotřeba 8. Výkon systému ve hrách 9. Závěr

Naposledy jsem značkový herní počítač testoval před rokem. I velcí výrobci si všimli nových Ryzenů, a tak dnes otestujeme po dlouhé době počítač postavený na platformě AMD od HP. Za svou cenu jde o vzhledově podařený a konfigurací solidně vyvážený herní stroj.

Reklama

Povedené PC s AMD Ryzen 3000

Hotové sestavy netestujeme často, spíše hodně sporadicky. Ta dnešní si to ale zaslouží. Za prvé je opravdu hodně povedená po stránce vzhledu a zpracování, za druhé je z portfolia HP a za třetí, je v ní Ryzen 3000. Tohle není počítač, který staví nějaký garážový stavitel, velkoprodejce hardwaru (který to vždy odflákne), ale jde o celosvětově prodávanou řadu Omen Obelisk, který koupíte od HP všude na světě. Další výhody HP jsou nasnadě, nadstandardní servis a záruka, zpracování a celková podpora. Také třeba základní deska a grafická karta není běžná, ale přímo od HP a podobně.

HP Omen Obelisk: Herní počítač s Ryzen 7 a GTX 1660 Ti
i Zdroj: PCTuning.cz

Možná vás hned v úvodu napadne, že herní počítač od HP bude jistě předražený, jelikož platíte za značku. Není to tak úplně pravda. Finální česká cena odpovídá ceně komponentů pro běžného koncového zákazníka v běžných českých eshopech. Počítač je dobře nastavený cenou i výbavou. Navíc v ČR a také EU se nabízí několik variant, které se liší dle grafické karty a procesoru. Vybrat si může každý, já zvolil do testu takovou střední cestu. Chtěl jsem AMD, jelikož sestav s Intelem jsou stovky a není mezi nimi zásadní rozdíl ve výkonu.

HP Omen Obelisk: Herní počítač s Ryzen 7 a GTX 1660 Ti
i Zdroj: PCTuning.cz

HP nabízí asi deset modelů v této řadě. Můžete mít Intel Core i9-9900K, Core i7-9700F a Core i5-9400F. Pokud zvolíte AMD, je v nabídce Ryzen 5 3600 a Ryzen 7 3700X. Další rozdíl je v grafické kartě. Nejlevnější řešení má GeForce GTX 1660 Ti 6GB nebo Radeon RX 5700 8GB. To je náš případ. Za mírný nebo vyšší příplatek můžete mít GeForce RTX 2060, RTX 2070 Super, RTX 2080 Super nebo RTX 2080 Ti. Já zvolil výkonnější procesor a jen základní grafickou kartu. Pro hraní ve full HD ideální volba. Za příplatek 4000 korun můžete mít Radeon RX 5700 a mírně přetaktovaný Ryzen, zdali to za to vyšší výkon stojí nechám na vás.

HP Omen Obelisk: Herní počítač s Ryzen 7 a GTX 1660 Ti
i Zdroj: PCTuning.cz

Náš testovaný model je tedy postaven na Ryzenu 7 3700X, základní desce s čipsetem B450 a grafické kartě GeForce GTX 1660 Ti. Hlavní systémový disk je NVMe z produkce Intelu s kapacitou 512 GB. To je slušné řešení. I když žádný drtič výkonu. Úložiště tvoří 2TB disk, což je solidní kapacita. Druhá pozice je volná. Také kapacita paměti je solidních 16 GB. Výrobce ale mohl osadit rychlejší moduly než 2666 MHz. Na všechny komponenty se podíváme detailněji v průběhu testu.

Cena je 31 990 Kč. To není špatné, na podobně vybavený stroj. Jde ale o počítač z produkce HP a to má své výhody a nevýhody. Výhoda je servis, ovladače a veškerá podpora napříč celou planetou. Nevýhoda pak uzavřenost systému. V BIOSu nenastavíte skoro nic, BIOSy musíte vyžadovat jen po HP a podobně. Vše samozřejmě zhodnotíme ze všech stran, a posoudíme pro i proti.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama