Hry chystané na závěr roku 2015: Jedna pecka za druhou
i Zdroj: Pctuning
Hry Článek Hry chystané na závěr roku 2015: Jedna pecka za druhou

Hry chystané na závěr roku 2015: Jedna pecka za druhou

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

14. 10. 2015 03:00 27

Seznam kapitol

1. Úvod, Human Resource Machine 2. V ještě vzdálenější budoucnosti na Měsíc: Anno 2205 3. Assassin´s Creed: Syndicate a 300 hodin hraní ve Fallout 4

Pokud patříte mezi vášnivé hráče videoher, určitě víte, že nastalo to nejlepší období roku. V předvánoční době se nám vydavatelé snaží co nejvíce podstrojovat, takže je pořád co hrát. My se teď podíváme na hry, které by vám v nadcházejícím období rozhodně neměly utéct, a k tomu samozřejmě přidáme i informace, proč tomu tak je.

Reklama

Začalo z pohledu hráče vůbec nejzajímavější období roku. Předvánoční čas je příslibem hromady zajímavých herních novinek, které na nás vydavatelé hrnou v dobré naději, že si je koupíme pod stromeček.

Ani tento rok ze zajetého standardu nijak zvlášť nevybočuje, i když přísun zajímavých nových her je možná o něco střídmější nežli v předešlých letech. Na vině jsou několikerá odložená vydání (budeme se jimi zabývat později), z nichž minimálně jedno je velmi bolestné. Na druhou stranu, pokud to hrám pomůže, vždycky je lepší odložení, nežli zklamání z nedopečené hry. Ostatně ještě máme na patře pachuť hromady z nich… jmenovitě Assassin’sCreed: Unity, Batman: ArkhamKnight nebo nedávno vydaná Might&MagicHeroes VII.

Tvrzení, že těch nových zajímavých her, kterých se dočkáme letos před Vánoci, nebude zase tolik, vychází samozřejmě z čistě subjektivního dojmu. A i tento dojem se nakonec může změnit. Vždyť je tu ještě nezávislá herní scéna, která napravila už i větší herní sucha, nehledě na to, že i jedna jediná dobře „spíchnutá“ hra dokáže bavit roky. Znáte to asi taky.

Hry chystané na závěr roku 2015: Jedna pecka za druhou
i Zdroj: Pctuning

V plánu na konec roku 2015 přitom máme i tyto adepty. Jedná se o hry, které s klidným svědomím můžeme zařadit mezi nejočekávanější tituly posledního desetiletí. Tipnete si, jakých her se to týká? Nepochybuji, že ano. Proto úvod nebudu dál natahovat a vrhnu se rovnou na jízdní řád. Najdete v něm převážně „velké“ hry s mnohamilionovými rozpočty, ty malé nezávislé nás překvapí…

Videohry v tomto článku jsou řazeny podle plánovaného data vydání verze pro PC. Vedle data vydání a oficiální stránky hry u každého titulu najdete informaci o vývojáři a vydavateli. To o něm často prozradí více nežli tisíc slov.

Human Resource Machine

Vývojářské studio Tomorrow Corporation vám možná nic neříká, ale když zmíním dvojici her World of Goo a Little Inferno, určitě vzplanete jako louč. Jedná se totiž o mnohamilionové hity a neotřelé logické hříčky, které posunuly hranice herní tvorby zase o něco dále. A Human Resource Machine by se to mohlo podařit také.

Teprve před pár hodinami představená logická hra Human Resource Machine nám nabídne nevýznamného kancelářského pracanta, který se snaží vyhovět svému nadřízenému a prací pro něj si zajistit obživu na následující dny a týdny. Jediným jeho cílem v pracovním mumraji přitom bude – a teď se podržte – programování.

Programování v Human Resource Machine by ovšem nemělo být kdovíjak obtížné. Podle tvůrců sestává pouze z jedenácti základních příkazů, s nimiž by si měli poradit i programování nepolíbení hráči.

Hratelnost přitom bude založená na tom, že každičký přidělený úkol pěkně rozeberete a dílčí kroky poskládáte do jednoho, co nejlépe optimalizovaného celku. Postupem času vám pak hra bude „nakládat“ obtížnější a obtížnější úkoly, které navíc budete muset splnit třeba za daný časový limit, nebo v určitém počtu tahů.

Pokud vás tato hra zaujala, můžete zhlédnout také uveřejněný trailer. Je z něj jasně čitelný výtvarný rukopis vývojářů z Tomorrow Corporation. Jako byste koukali na Little Inferno, no ne? Hra vychází už za pár hodin!


Warhammer: End Times - Vermitide

Nezávislé švédské studio Fatshark se rozhodlo jít na tematiku Warhammeru trochu jinak a namísto nekonečného zástupu strategií nám přinášejí hru, která se řadí mezi akční. Přitom je dále zcela originální a vydává se cestou kooperativního řádění až pro čtyři hráče, díky čemuž by mohla být skvělou alternativou nejen pro Evolve, ale třeba i pro Left 4 Dead.

Příběh hry je zasazený do města Ubersreik, které je už od dob The End Times obsazeno rasou skavenů. Na hráčích přitom bude, aby město dobyli zpět. K tomu budou mít k dispozici celkem pětici hlavních hrdinů – whitch hunter, ohnivý mág, elfí lučištnice, voják a trpaslík. Každý z těchto hrdinů přitom bude mít k masakrování skavengenů jiné vybavení, v případě whitch huntera to budou například pistole a dýky.

Ačkoliv jsou postavy vybavené i zbraněmi na dálku, jádro hratelnosti je založené na soubojích zblízka. Tvůrci z Fatshark si přitom zakládají nejen na vysoké obtížnosti, ale také na velmi detailním vyobrazení účinků vašeho řádění. Potvory budete moci detailně čtvrtit, přesnými ranami jim usekávat ruce, nohy, hlavy i ocasy. Atmosféra krvelačného frenetického řádění by tak měla být zaručená, což prozrazují i první záběry ze hry:

Ke každé správné řežbě patří i loot, na nějž autoři Fatshare také nezapomněli. Během misí, jejichž zadání si hráči jen tak mimochodem budou vyzvedávat například v hospodě, budou k dispozici hromady různého lootu. Mezi ním se budou nacházet nové mocné zbraně, ale také další blíže nespecifikované artefakty a možná i brnění, helmy atd.

Warhammer: End Times – Vermitide by mohla být letošním černým koněm. Jak to se hrou dopadne, se dozvíme už 23. října, kdy vyjde pro naše počítače. Plánované jsou i verze pro konzole Xbox One a PlayStation 4, těch se však dočkáme až na začátku příštího roku.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning