Huawei Mate 20 Pro v testu: nový král smartphonů
Článek Huawei Mate 20 Pro v testu: nový král smartphonů

Huawei Mate 20 Pro v testu: nový král smartphonů

Mirek Kočí

Mirek Kočí

8. 11. 2018 03:00 98

Seznam kapitol

1. Huawei Mate 20 Pro 2. Jaký je displej? 3. Jak telefon funguje v praxi? 4. Galerie ukázkových snímků 5. Konektivita, aneb ani tady se nešetřilo 6. Nejlepší telefon světa?

Nový model značky Huawei, který firma představila na londýnské akci, je jedním z nejvybavenějších smartphonů na trhu. Má výkonný hardware, nejlepší fotoaparát na trhu a přináší i funkce, které konkurence nenabízí. Jednou z nich je podpora reverzního dobíjení, díky níž Mate 20 Pro umí fungovat jako bezdrátová nabíječka pro jiné přístroje.

Reklama
Reklama

Nejlepší telefon světa?

I přes několik výtek je Huawei Mate 20 dnes asi nejlepším smartphonem.Téměř nic mu nechybí a to, co se mi nelíbí, může výrobce snadno odstranit aktualizacemi. Vlastně, není tu 3,5mm jack pro sluchátka (v balení je ale přítomna redukce) a telefon nedostal ani elektronickou SIM (eSIM) jako třeba nové iPhony. To je ovšem vše. Za 24 999 korun nabízí Mate 20 Pro špičkový design, skvělou hardwarovou výbavu, fungující čtečku otisků v displeji, reverzní nabíjení nebo vůbec nejlepší fotoaparát na trhu.

Konkurence to má tedy zatraceně těžké a není žádnou nadsázkou, když uvedu, že Mate 20 Pro si hlasitě říká o titul vůbec nejlepšího letošního smartphonu.

Huawei Mate 20 Pro v testu: nový král smartphonů

 

Hlavním konkurentem novinky Huawei je Galaxy Note 9 od společnosti Samsung. Neumí však bezdrátově nabíjet další zařízení, hlavně ale ztrácí v oblasti kvality fotografií, zejména pak v noci. Nemá ani trojnásobné optické přiblížení a ani širokoúhlý objektiv, který je silně návykový. Tyto nedostatky ale kompenzuje šikovným perem S-Pen. Zdatným konkurentem Mate 20 Pro je i iPhone Xs Max. Po něm však sáhnou hlavně jablíčkáři.

                                         
Huawei Mate 20 Pro
KLADY
Huawei Mate 20 Pro v testu: nový král smartphonů
Huawei Mate 20 Pro v testu: nový král smartphonů
ZÁPORY
pěkný designvlastní formát paměťových karet
neklouzavý povrch zadní stranyabsence 3,5mm výstupu na sluchátka
zvýšená odolnost vůči vodě a prachuprůměrný zvuk reproduktorů
špičkový displejodfláklý Always-On-Display a špatné zobrazení notifikací
ímač otisku prstu v displeji 
návykové ovládání gesty 
extrémně rychlé nabíjení 
výborná výdrž na baterii 
skvělé fotoaparáty 
reverzní dobíjení dalších zařízení 
Kirin 980 a 6 GB RAM 
Orientační cena s DPH: 25000 Kč
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning