HyperX Cloud II Wireless – prověřený  veterán bez drátů
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek HyperX Cloud II Wireless – prověřený veterán bez drátů

HyperX Cloud II Wireless – prověřený veterán bez drátů | Kapitola 3

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

25. 1. 2021 10:00 7

Seznam kapitol

1. Úvod, specifikace 2. Konstrukce, design 3. Zvuk, software 4. Závěr

HyperX Cloud je model prověřený časem, skoro jako kombo guláš a pivo. V tomto případě se hyper hoši zaměřili na odstranění toho, co dělá život u PC nepříjemným, tedy na kabely. Pokud chcete tančit po bytě za doprovodu oblíbené kapely nebo pařit ze tří metrů na gauči, mělo by vás to zajímat.

Reklama

Zvuk, software

Ve válce s roboty se aparát nedal nijak zaskočit a poskytl mi solidní zvukový doprovod. Rachot zbraní je úderný, slyšel jsem dupot tanků na půl kilometru i šustění stromů ve větru. Když jsem zapl 7.1, zcela přesně se dalo určit, kde se potměšilý stroj ukrývá. Ony ty plechovky jsou s každým patchem chytřejší a velmi často se schovávají mezi stromy, v křoví a za kopcem. Nejednou se nám stalo, že sbíráme šrot z rozstřílených vraků a najednou prásk a respawn. Nějaký zlomyslný vysavač mě odstřelil railgunem na čtvrt kilometru. Merde!

Tady jsme tak blbli s bicykly a pak jsem se rozhodl do toho praštit hromovým kladivem.

Srovnám-li stereo s virtuálem, stereo je jasně čistší, bohaté na detaily a dodává zvuky nedeformované algoritmem pro 7.1. Na můj vkus má ale příliš ostré a výrazné výšky. Speciálně u takové brokovnice nebo hromového kladiva dostanou bubínky pořádnou sodu. Virtuální zvuk je tak ostré nemá, ale to přičítám softwarové magii při převodu na 7.1. Důležité je, že zvuk sice trochu ztratí na detailech, ale dá se podle něj dobře orientovat a nemá onu známou ozvěnu umývárny osmdesátých let.

Poté mi sluchátka provětral John Wick. Zde samozřejmě jen stereo, ale v podstatě se dá použít výše napsané. Zvuk je jasný, detailní, ale příliš ostrý. Střelba je agresivní, tříštivá a vyloženě to tahá za uši. Můj dojem je, že celé zvukové spektrum je poměrně vyvážené, ale nejvíc z něj právě vyčnívají ty sykavé a táhle ostré výšky.

HyperX Cloud II Wireless – prověřený  veterán bez drátů
i Zdroj: PCTuning.cz

A to samé se opakovalo s hudbou. The HU, ACDC, Rammstein, The Hiss.. rock má grády, baví, ale tohle je asi první aparát, kde bych ekvalizérem trochu ubral výšky. Nebýt toho, na výsledný zvuk by se nemuselo sáhnout. Škoda. Ovšem jestli si rádi sypete do uší chilli, aby byl svět slyšet pěkně zostra, budete potěšeni.

Mikrofon je odpojitelný, dá se tvarovat a obšťastnit i pěnovou bambulí. Zkusmo jsem nahrál pár frází při hře a výsledek se mi zdá být dosti zastřený a neostrý. Možná to pěnová ochrana chrání až moc. Ale opět, na discord nebo domluvu ve hře, kudy na nepřítele, to stačí bohatě.

Jako ovládací pult slouží prokletý HyperX Ngenuity a v tomto případě je téměř k ničemu. Provede aktualizaci firmware, ale pak ho můžete zahodit, protože aktivace 7.1 nebo mute mikrofonu, včetně hlasitosti, se dá ovládat přímo na sluchátkách. Aby ovšem dostál své pověsti, když jsem tento patvar spustil, vždy do minuty spadl. Hanba. Jediný použitelný údaj je stav baterie. Po dvou večerech s několika hodinami na hlavě byl stav nabití 86 %, takže si myslím, že týden večerních seancí je naprosto reálný.

HyperX Cloud II Wireless – prověřený  veterán bez drátů
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama