intel-core-2-extreme-qx6700-4-jadra-v-akci
Hardware Článek Intel Core 2 Extreme QX6700 - 4 jádra v akci

Intel Core 2 Extreme QX6700 - 4 jádra v akci | Kapitola 4

Kyselý Lukáš

Kyselý Lukáš

6. 11. 2006 01:00 43

Seznam kapitol

1. Intel Core 2 Extreme QX6700 - Úvod 2. Testovací sestava a spotřeba 3. Testy 4. Závěr

V dnešním testíku se podíváme na horkou novinku společnosti Intel, která nese označení Core 2 Extreme QX6700 a ano je skutečně extrémní. Jedná se o první tzv. quad-core na světě. Pokud jste uvažovali nad tím, zda je koupě dual-core skutečně nutná, pak nastražte všechny smysly, protože se podíváme, kam se takový extrémní procesor se 4 jádry jako QX6700 hodí.

Reklama

Intel se svým quad-core rozhodně uspěl a pokud v nadcházejícím roce bude rovněž i slušná podpora ze strany herních vývojářů, pak i čtyřjádrové procesory ztratí nálepku "profesionální sféra". Podpora ze strany předních tvůrců v herním odvětví je již přislíbena, ba co více, budou ji mít i hry vycházející hned v první polovině 2007. Pro opravdového profesionála pracujícího s videem či modelujícího v 3D je quad-core nutností již nyní a dobrou zprávou pro tyto uživatele je i možnost jednoduché výměny např. starého procesoru Pentium D za toho čtyřjádrového mazlíka. Přetaktování samotného procesoru je na úrovni dual-core protějšků Core 2, takže ani případného zvyšování výkonu se bát nemusíte.

Intel Core 2 Extreme QX6700 - 4 jádra v akci
i Zdroj: PCTuning.cz

Velice pozitivní je i spotřeba samotného quad-core, které ač má spotřebu o něco vyšší než dvoujádrový topmodel Core 2 Extreme X6800, tak má spotřebu velmi podobnou Athlonu 64 FX-62. Chtěl bych říci, že quad-core má samá pozitiva, ale bohužel nemohu. Problémem je jako obvykle cena samotného procesoru, která pro profesionála může být akceptovatelná, avšak pro většinu domácích uživatelů zůstane tento procesor v rovině snů, neboť i za ten levnější ze dvou procesorů dáte kolem 25 000 korun českých s daní. Tato částka bývá pro našince často skoro celým rozpočtem na nový počítač, ale pokud někdo bude chtít jistou exkluzivitu, pak se jistě s tučným příplatkem smíří.

Za zapůjčení procesoru Intel Core 2 Extreme děkuji společnosti AT Computers.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama