Jak nám technologie učinila karanténu snesitelnější
i Zdroj: PCTuning.cz
Internet Článek Jak nám technologie učinila karanténu snesitelnější

Jak nám technologie učinila karanténu snesitelnější | Kapitola 4

Michal Rybka

Michal Rybka

30. 10. 2020 03:00 20

Seznam kapitol

1. S kalkulačkou v ruce 2. Offline 3. Ještě to šlo bez sítě 4. Pořád ve spojení 5. Co nám chybí?!

Nedávno jsem četl komentář, jaké že to máme štěstí, že karanténa vládne dnes. Dovedete si představit tu nudu před třiceti lety? No – já si ji představit dovedu. Jak by vypadala karanténa v letech 1985, 2000 – a jak vypadá dnes?

Reklama

Dnes žijeme v době, kdy – ač izolováni – nikdy nejsme vlastně sami. Jediné, co nám brání ve svobodě, jsou cenzoři a jejich management, zbytečné figury, které nikdo nepotřebuje a nechce. Osobně jsem nechápal koncept Internetu 2.0, který tvoří lidé sami – ale dnes už ho vidím: Od techniků, kteří řeší na nesmírně odborné úrovni auta, motory, zbraně, letadla a tanky, přes vědce, kteří diskutují pokroky v poznání mezihvězdného prostoru, přednášky NASA anebo záznamy startů a přistání SpaceX – anebo rozsáhlé analýzy, zabývající se filmy a nebo třeba celebritami.

Ty si dnes také žijí vlastním životem. Mají svoje platformy, o které přicházejí, o které bojují – často neprávem. Slyšeli jste někdy o Belle Delphine, Angličance z Jižní Afriky, která šokovala mainstream a její svět tím, že prodávala svoji vodu z koupele? A víte, proč to dělala? Tedy kromě peněz, to je snad jasné – ale proč dělala zrovna tohle? Díky nezávislým online médiím víme i tohle!

Kde kdo tuhle divu kritizuje – ale málokdo ji zná. A díky onlinu ji můžeme poznat tak, jak nám ji mainstream nikdy nepředstaví. A takhle to je se vším: Oceán online obsahu je stále větší a větší, vstupuje do něj stále více mudrců i šašků – a díky němu je karanténa roku 2020 snesitelnější než jindy.

Chcete se vzdělávat ve kvalitním scifi s hodně „sci“ a málo „fi“? Můžete!

Umíte cizí jazyky? Chcete vidět cizí historická dokudramata, která u nás nikdy nevyjdou? Můžete!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama