Klasické herní trháky, které můžete hrát zdarma
PCTuning Článek

Klasické herní trháky, které můžete hrát zdarma

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

19. 5. 2016 03:00 23

Seznam kapitol

1. Zdarma neznamená free-to-play 2. Vesmírná řežba: Tyrian a Stargunner 3. Budovatelská óda: Railroad Tycoon a SimCity 4. Strategicky a takticky: C&C, RA a TS, S.W.I.N.E. 5. Dobývejte a kolonizujte: Ground Control a Enemy Nations 6. Od nás i sousedů: FishFillets a TeenAgent
7. Namáhejte hlavu: Lode Runner a Full Spectrum Warrior 8. Hurá na nácky: Wolf 3D a Hidden and Dangerous 9. Na hrdiny: TES II: Daggerfall, Ultima 4 10. Za dobrodružstvím: Beneath a Steel Sky a Dink Smallwod 11. Mad TV a další...

Máte chvilku nebo rádi prokrastinujete a chtěli byste si zapařit nějaké špičkové klasické hry? Chcete si zavzpomínat na to, co jsme hrávali? A nechcete za ně utrácet? Žádný problém. Dali jsme dohromady spoustu skvělých klasických komerčních her zvučných jmen, které vydavatelé uvolnili pro použití zdarma k vaší vlastní potřebě.

Reklama
Reklama

Pokud patříte mezi vášnivé hráče, určitě si v této době spokojeně pomlaskáváte. Vedle mnoha „tříáčkových“ trháků typu Zaklínač 3 nebo GTA V se můžete pobavit u mnoha indie her a nakonec pobýt u free-to-play her, freewarových jednohubek nebo nenáročných free webovek, za které není třeba utrácet.

Někteří z nás bohužel mají s f2p hrami prošpikovanými mikrotransakcemi a často vcelku primitivními webovými a freewarovými jednohubkami problém. Není se čemu divit, pokud jste někdy ochutnali kouzlo skutečného hraní, na klasickou pařbu nedáte dopustit.

Skvělá zpráva je, že v dnešních dnech existuje řešení i pro tuto skupinu lidí. Někteří vývojáři a vydavatelé se totiž z různých důvodů, obvykle kvůli propagaci nového titulu, rozhodli uvolnit své starší hry zcela zdarma. Ano, nemluvíme o abandonware, u kterého často není zřejmé, jak se to s autorskými právy má.

Z dříve placených her se tak stal v podstatě freeware, což je naprosto boží kombinace, nemyslíte? V tomto seznamu najdete ty největší dříve placené pecky, které jsou v současné době k mání jako freeware.

Tak pojďte dále a vesele vzpomínejte, nebo se do minulosti vraťte pro nové zážitky.

Death Rally

  • Žánr: závodní hra
  • Vývojář: Remedy Entertainment
  • Vydavatel: Apogee Software
  • Rok vydání/freeware verze: 1996/2009

Klasické herní trháky, které můžete hrát zdarma

Death Rally je závodní hra viděná pohledem shora, v níž své protivníky můžete překonat nejen skvělým řidičských uměním, ale také různými zbraněmi jako jsou bodáky, miny nebo kulomety. Nechybí ani vylepšování uutomobilů. Death Rally je vysoce návyková a vcelku vtipná záležitost (zkomolená jména jezdců a automobilů jsou naprosto jedinečná), kterou si v současné době zahrajete i na mobilech s Androidem a iOS. Jako freeware byla Death Rally uvolněná 20. října 2009 při příležitosti updatu hry pro Microsoft Windows.

Zdarma stáhnout Death Rally.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning