Krámy z Číny: nový život pro starý hardware
i Zdroj: PCTuning.cz
Úložná zařízení Článek Krámy z Číny: nový život pro starý hardware

Krámy z Číny: nový život pro starý hardware | Kapitola 6

Petr Šaroun

Petr Šaroun

24. 6. 2019 03:00 27

Seznam kapitol

1. Krámy z Číny 2. Když na desce chybí slot PCI 3. USB 3.0 pro staré skříně a externí box s větší výdrží 4. Redukce k mini PCIe: kam se starou Wi-Fi kartičkou
5. USB „fleška“ pro M.2 SSD 6. ESP32: Wi-fi kamera za dvě stovky 7. SpyPen a endoskop do USB za směšnou cenu

Z Činy dorazila další zásilka nejrůznějšího haraburdí. Pomocí redukcí zrecyklujeme nějaké přebývající díly ze starého notebooku, podíváme se na bezdrátový modul s kamerou ESP32 a špiónské pero, který můžete sledovat, co dělá váš domácí mazlíček po vašem odchodu z domu. A USB Endoskop vám pomůže s výměnou žárovky v autě.

Reklama

ESP32

ESP32 je nástupce původního ESP8266. Tohle není Arduino, byť ESP32 je v Arduinu (asi neoficiálně) podporováno. O co se vlastně jedná? Dvoujádrový počítač s vlastní operační pamětí, Wi-Fi, Bluetooth a třeba i kamerou. Vejde se do dlaně a na baterii CR123A vydrží běžet i několik let.

Oproti Raspberry je mnohonásobně pomalejší, neběží v tom klasický operační systém, ale program, který si sami napíšete. A aby zařízení vydrželo běžet několik let, musíte ho nekompromisně uspávat.

ESP32
i Zdroj: PCTuning.cz
ESP32

Nejzajímavější je ta kamera. Dostanete se k hodnotám obrazových bodů v téměř reálném čase.

ESP32 přední strana
i Zdroj: PCTuning.cz
ESP32 přední strana

ESP32 zadní strana
i Zdroj: PCTuning.cz
ESP32 zadní strana

ESP32 je zajímavá hračka, samotné zařízení si můžete vzít s sebou k vodě (v krabičce i pod vodu). A díky NODEMCU je programování snadné. Načíst hodnoty, něco vypnout, zapnout, se naučíte za týden.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama