Krámy z Číny: nový život pro starý hardware
Článek Krámy z Číny: nový život pro starý hardware

Krámy z Číny: nový život pro starý hardware

Petr Šaroun

Petr Šaroun

24. 6. 2019 03:00 27

Seznam kapitol

1. Krámy z Číny 2. Když na desce chybí slot PCI 3. USB 3.0 pro staré skříně a externí box s větší výdrží 4. Redukce k mini PCIe: kam se starou Wi-Fi kartičkou
5. USB „fleška“ pro M.2 SSD 6. ESP32: Wi-fi kamera za dvě stovky 7. SpyPen a endoskop do USB za směšnou cenu

Z Činy dorazila další zásilka nejrůznějšího haraburdí. Pomocí redukcí zrecyklujeme nějaké přebývající díly ze starého notebooku, podíváme se na bezdrátový modul s kamerou ESP32 a špiónské pero, který můžete sledovat, co dělá váš domácí mazlíček po vašem odchodu z domu. A USB Endoskop vám pomůže s výměnou žárovky v autě.

Reklama
Reklama

ESP32

ESP32 je nástupce původního ESP8266. Tohle není Arduino, byť ESP32 je v Arduinu (asi neoficiálně) podporováno. O co se vlastně jedná? Dvoujádrový počítač s vlastní operační pamětí, Wi-Fi, Bluetooth a třeba i kamerou. Vejde se do dlaně a na baterii CR123A vydrží běžet i několik let.

Oproti Raspberry je mnohonásobně pomalejší, neběží v tom klasický operační systém, ale program, který si sami napíšete. A aby zařízení vydrželo běžet několik let, musíte ho nekompromisně uspávat.

ESP32
ESP32

Nejzajímavější je ta kamera. Dostanete se k hodnotám obrazových bodů v téměř reálném čase.

ESP32 přední strana
ESP32 přední strana

ESP32 zadní strana
ESP32 zadní strana

ESP32 je zajímavá hračka, samotné zařízení si můžete vzít s sebou k vodě (v krabičce i pod vodu). A díky NODEMCU je programování snadné. Načíst hodnoty, něco vypnout, zapnout, se naučíte za týden.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning