lynx-improve-ms-n-401-vysoky-vykon-za-slusne-penize
Mobilní zařízení Článek LYNX Improve MS N.401 - vysoký výkon za slušné peníze.

LYNX Improve MS N.401 - vysoký výkon za slušné peníze. | Kapitola 5

Kuchař Martin

Kuchař Martin

21. 2. 2006 01:00 30

Seznam kapitol

1. První seznámení a technické parametry 2. Testy - procesor a operační paměť 3. Testy - Grafická jádra 4. Testy - pevný disk a výdrž baterie 5. Test výdrže baterie a závěr

Značka LYNX je na našem trhu známa především díky výrobě počítačových sestav. Před nedávnem ale začal i s distribucí svých notebooků a my se tedy nyní na jeden model z produktové řady LYNX Improve podíváme. Model je založen na technologii Intel Centrino.

Reklama

Díky platformě Intel Centrino Sonoma dokáže zařízení spořit elektrickou energii a to podtaktováváním procesoru Pentium M (technologie Speed-Step). Pro test výdrže baterie posloužila známá sada testů. Prvním je přehrávání DivX filmu ve smyčce, což představuje zatížení zhruba poloviny. Následuje maximální zátěž simulovaná programem 3DMark 03 a nakonec minimální vytížení kancelářskými aplikacemi.

Test1 - přehrávání DivX filmu
2hod : 55min

3DMark03 dokáže z notebooku opravdu vytěžit maximální výkon a tím přesně ukáže, jak dokáže zařízení vydržet například při hraní her na cestách apod.

Test2 - 3D Mark2003
1hod : 42min

Posledním testem výdrže je simulace práce s kancelářskými aplikacemi. Ta spočívá v klasickém brouzdání na internetu, čtení elektronické pošty a sepsání několika stránek v programu Microsoft Word.

Test3 - kancelářské aplikace
3hod : 17min

Výdrž baterie je podle těchto údajů lehce pod průměrem což je ale dáno především použitím GeForce GO 6600, která pro svůj chod potřebuje značně více energie než integrované adaptéry.

Závěr

LYNX Improve MS N.401 je zajímavou směsicí mnoha vlastností. Na jednu stranu poskytuje za slušné peníze opravdu vysoký výkon, který je navíc ukryt v robustním a pevném obalu. Na druhou stranu je ale na notebooku několik drobných nedostatků - především horší touchpad a klávesnice nejsou ideální reklamou. Navíc mnoha uživatelům se jistě nebude zamlouvat tento řekněme obyčejný design. Je také potřeba zdůraznit absenci IRDA portu. O kvalitách lesklého displeje jsme si již napsali a zde asi není vhodné činit nějaké závěry, protože s jedná o řešení, které je pro někoho špičkové, zatímco další uživatel jej může smrtelně nesnášet.

LYNX Improve MS N.401 - vysoký výkon za slušné peníze.
i Zdroj: PCTuning.cz

V závěru už asi není není moc co dodat. LYNX je zajímavým řešením pro uživatele hledající vyšší výkon a nevadí jim tyto drobné nedostatky, které si dokáží kompenzovat.

LYNX Improve MS N.401

Klady Zápory
+ přijatelná cena- horší klávesnice a touchpad
+ slušný výkon- pouze průměrná výdrž baterie
+ odolnost obalu- slabé reproduktory

Orientační cena: 32 600,- bez DPH

LYNX Improve MS N.401 - vysoký výkon za slušné peníze.
i Zdroj: PCTuning.cz


PCtuning Silver AWARD, Únor 2006
Lynx MS N.401 za: "velmi dobrý poměr ceny ku výkonu"

 Notebook Lynx zapůjčila firma


LEVI International a.s

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama